Akcja zbierania kasztanów i żołędzi – „POMAGAMY NASZYM LEŚNYM PRZYJACIOŁOM”

Korzystając z hojnych darów jesieni dzieci z Sycowa przystąpiły do zbiorów karmy dla leśnych zwierząt. Przez cały miesiąc październik, trwała akcja zbiórki kasztanów i żołędzi w Przedszkolu Małego Księcia, Szkole Podstawowej nr 3                   oraz  naszej Szkole Podstawowej nr 1. Zebrane smakołyki podczas zimowych chłodów, stanowić będą najlepsze źródło pokarmu dla leśnych mieszkańców. Kasztany to przysmak danieli, natomiast z żołędzi skorzystają dziki, sarny jak i daniele. O tym wszystkim mogliśmy się dowiedzieć dzięki uprzejmości Nadleśnictwa Syców oraz zaproszonych gości : Pana Grzegorza Tajaka, Czesława Pawlikowskiego oraz Waldemara Kowalskiego. W ciągu miesiąca trwania akcji, dzieci zebrały ponad 400 kg tej karmy. Zdecydowanym liderem zostały dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 1, które uzbierały ponad 200 kg kasztanów i żołędzi. Klasą, która otrzymała główną nagrodę w postaci wyjazdy  z grupą przedszkolną do lasu  jest klasa 2a.

Przedszkolaki z Małego Księcia zgromadziły ponad 100 kg kasztanów. Natomiast dzieci z pierwszych klas Szkoły Podstawowej nr 3 zgromadziły 20 kg kasztanów. Wszystkie klasy  otrzymały dyplomy oraz upominki ufundowane przez Nadleśnictwo Syców oraz Publiczne Przedszkole Małego Księcia. Serdecznie dziękujemy wszystkim za włączenie się w akcję.

Jesteś tutaj: Home Akcja zbierania kasztanów i żołędzi – „POMAGAMY NASZYM LEŚNYM PRZYJACIOŁOM”