ZAJĘCIA CHEMICZNE W NASZEJ SZKOLE

12 grudnia gościliśmy w naszej szkole panią  Dagmarę Pawlak, która jako przedstawiciel branży chemicznej przedstawiła dzieciom z Publicznego Przedszkola nr 2         oraz uczniom klasy 2a  na zajęciach chemicznych  sposób wytwarzania mydła i perfum wraz z krótkim omówieniem podstawowych zasad. Wykorzystując reaktywność bezpiecznych odczynników wykonała  również efektowne doświadczenia chemiczne, które pokazały jak piękna i kolorowa jest chemia. Dzieci poznały znaczenie skali pH- dowiedziały się co w przyrodzie charakteryzuje się odczynem kwasowym, a co zasadowym oraz  miały okazję sprawdzić jaki odczyn posiada woda i inne płyny spożywcze. Podczas dwugodzinnego spotkania dzieci poznały kilka pojęć chemicznych- nazwy sprzętów, nazwy roztworów i znaczenie  pojęcia rozpuszczalnika chemicznego.

Jesteś tutaj: Home ZAJĘCIA CHEMICZNE W NASZEJ SZKOLE