Pasowanie na czytelnika

Pasowanie na czytelnika odbyło się 12 stycznia 2018 r. w bibliotece szkolnej. Uczniowie klas: 1a i 1b zostali powitani przez panią bibliotekarkę i zaproszeni  do udziału w części artystycznej. Następnie bezbłędnie odgadywali zagadki  związane z postaciami bajkowymi. Poprawne odpowiedzi nagradzane były kolorowymi zakładkami do książek. Pierwszoklasiści powiedzieli również  Królowej Książce, jak należy postępować z książkami i czego nie wolno robić podczas czytania.

Złożyli także uroczyste przyrzeczenie dotyczące rzetelnego wypełniania obowiązków czytelnika. Na końcu każdy pierwszak został pasowany wielką księgą bajek. Nowi czytelnicy otrzymali również karty biblioteczne, z którymi odtąd będą wypożyczać książki. Na pamiątkę pasowania przedstawicielom klas zostały wręczone dyplomy. Uroczystość prowadziły uczennice klas czwartych z Koła teatralnego pod opieką p. Agnieszki Maj.

Jesteś tutaj: Home Pasowanie na czytelnika