JASEŁKA

Dnia 20 grudnia 2018 r. uczniowie udali się do CK Sycowie, aby obejrzeć jasełka pt. "Skąd ta cała szopka?", przygotowane przez uczniów klasy 7a, 7b i 6c i 3b. Tym razem była to podróż w czasie w poszukiwaniu odpowiedzi na pytanie: skąd ta cała szopka? Zobaczyliśmy, jak począwszy od pierwszych ludzi, Adama i Ewy, poprzez ważniejsze postacie Starego Testamentu, z nadzieją oczekiwano na przyjście Zbawiciela. Wydarzenia ze Starego Testamentu i spełnienie obietnicy przyjścia Jezusa w szopce betlejemskiej ukazały prawdę Świąt  Bożego Narodzenia.  Muzyka, taniec i śpiew kolęd wprowadziły nas w atmosferę tamtych oczekiwań i w radość z narodzin Bożego Syna. Przedstawienie bardzo się wszystkim podobało, wywarło duże wrażenie i poruszenie. Artyści zostali nagrodzeni brawami. Pieczę nad przygotowaniem jasełek miały panie: B. Nowak, B. Kraska i pan A. Kowalczyk. Dziękujemy pani B. Malinowskiej za przygotowanie rekwizytów. Po jasełkach każda klasa udała się do swoich sal na wigilie klasowe. Uczniowie dzielili się opłatkiem, składali sobie życzenia bożonarodzeniowe, po czym zasiedli do wspólnego wigilijnego posiłku. Świąteczny nastrój potęgowało wspólne śpiewanie kolęd. Dnia 3 stycznia 2019r. uczniowie udali się do miejscowego szpitala, aby zaprezentować jasełka chorym. Przedstawienie bardzo się podobało i wśród widzów wywarło duże wrażenie. Spotkanie zakończyliśmy wspólnym kolędowaniem. Nasi aktorzy zostali obdarowani gromkimi brawami i słodkościami oraz zaproszeniem  na przyszły rok. Nasze jasełka pragniemy wystawić dla rodziców w dniu zebrania z rodzicami w dniu 24 stycznia. Zapraszamy.

Jesteś tutaj: Home JASEŁKA