76. rocznica Powstania w Getcie Warszawskim

15 maja uczniowie naszej szkoły wzięli udział w ogólnopolskiej akcji społeczno-edukacyjnej „Żonkile”, poświęconej 76 rocznicy Powstania w Getcie Warszawskim. Żonkile symbolizują pamięć, szacunek i nadzieję. Związane są z postacią Marka Edelmana, ostatniego przywódcy Żydowskiej Organizacji Bojowej, który w każdą rocznicę powstania w getcie warszawskim dostawał te kwiaty od anonimowej osoby. Sam również co roku 19 kwietnia składał pod Pomnikiem Bohaterów Getta bukiet żółtych kwiatów - często były to właśnie żonkile. Tego dnia w szkole były rozdawane papierowe żonkile-symbol pamięci o powstańcach z 1943 roku. Uczniowie klas V - VIII obejrzeli film „Nie było żadnej nadziei. Powstanie w getcie warszawskim 1943”.

Jesteś tutaj: Home 76. rocznica Powstania w Getcie Warszawskim