Nasi uczniowie brali udział w obozie naukowym we Wrocławiu

W dnach 06.05-10. 05. 2019 r. uczniowie klas 7 i 8 naszej szkoły brali udział w obozie naukowym we Wrocławiu.  Koszty związane z udział w zajęciach, pobytem w hotelu oraz z korzystaniem z wydarzeń kulturalnych zostały pokryte w ramach projektu: „Świat odkrywców, odkrywanie świata - nowatorski program rozwoju kompetencji i pobudzenia aktywności edukacyjnej i kulturalnej dla dzieci szkół podstawowych”. Głównym celem projektu było rozwijanie i podnoszenie kompetencji odpowiadających potrzebom rynku pracy, gospodarki i społeczeństwa u dzieci szkół podstawowych poprzez poszerzanie wiedzy i pogłębianie zainteresowań naukami przyrodniczymi, pobudzenie aktywności edukacyjnej i uczestnictwo w kulturze.

Uczniowie brali udział w licznych warsztatach dotyczących między innymi genetyki, mikrobiologii, zoologii, biologii człowieka oraz botaniki. Zajęcia odbywały się w Muzeum Człowieka, Muzeum Przyrodniczym oraz w Ogrodzie Botanicznym. Wielką atrakcją było wyjście do Parku Szczytnickiego w celu poszukiwania nietoperzy za pomocą detektorów. Podczas pobytu na obozie naukowym nie mogło zabraknąć wydarzeń kulturowych. Uczniowie odwiedzili między innymi Muzeum Archeologiczne, w którym obejrzeli wystawę pt: Mamuty, tury i inne zwierzęta w dawnych epokach. Brali również udział w seansie kinowym pt. „Avengers. Koniec gry”. Obóz naukowy okazał się dla uczniów wspaniałą przygodą, przyniósł wiele nowych doświadczeń i pięknych wspomnień. Nie ma nic lepszego niż zdobywanie wiedzy poprzez doświadczenie i dobrą zabawę.

Jesteś tutaj: Home Nasi uczniowie brali udział w obozie naukowym we Wrocławiu