PRZEDSIĘBIORCZE KOBIETY

Nasze uczennice PRZEDSIĘBIORCZE KOBIETY - Julia Lentka, Urszula Kędzia, Julia Cybińska, Julia Kowalska, Zofia Kuźmicz oraz Wiktoria Szymkowicz znalazły się w gronie 12 najlepszych drużyn biorących udział w Programie „Młodzi Przedsiębiorczy” realizowanego przez Centrum Edukacji Obywatelskiej przy wsparciu ING Banku Śląskiego oraz Fundacji ING Dzieciom. Od początku roku szkolnego aż 800 uczniów z 76 szkół w Polsce pracowało pod opieką 77 nauczycieli. Uczniowie uczyli się przedsiębiorczości, poznawali zagadnienia związane m.in. z podejmowaniem decyzji i wyznaczaniem sobie celów. Zwieńczeniem programu są wypracowane pomysły na biznes, nad którymi młodzież pracowała w grupach. 13 czerwca siedzibie ING Banku Śląskiego w Katowicach podczas finału wyróżnione zespoły zaprezentują swoje pierwsze pomysły na startupy. Podziękowania za pomoc w przygotowaniach do finału Radzie Rodziców oraz Pani Agnieszce Kuźmicz.

Przedsiębiorcze kobiety

Kawiarnia „Fitbooks”- chudnij nie robiąc nic

Przedsiębiorcze kobiety podczas zakładania kawiarni „Fitbooks” kierowały się obecną modą na zdrowe żywienie, bycie fit, a także chciały jednocześnie zachęcić Polaków do czytania. Jak twierdzą dziewczyny w XXI wieku mnóstwo ludzi chce schudnąć nie robiąc nic i gdy przeczytały, że przez godzinę czytania człowiek spala nawet 30 kalorii, postanowiły ułatwić to innym. Tak zrodził się pomysł na Kawiarnię łączącą fit jedzenie z czytaniem książek. W swojej kawiarni „Fitbooks” pomysłodawcy oferują duży zestaw ciekawych lektur dostosowanych do każdego wieku oraz naturalne i niskokaloryczne jedzenie.

Jesteś tutaj: Home PRZEDSIĘBIORCZE KOBIETY