Nasi uczniowie we Francji

W dniach 22-28.06.19 r. uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w wycieczce tematycznej do Francji „Historia Francji”. Francja jest olbrzymim krajem pełnym kontrastów i niespodzianek, zatem marszrutę rozpoczęli od zwiedzania Paryża.  Położona nad Sekwaną metropolia to jedna z najgęściej zaludnionych stolic na świecie. Do symboli Paryża, które zafascynowały uczniów należą Łuk Triumfalny upamiętniający zwycięstwa armii francuskiej i ciągnące się od niego Pola Elizejskie, a przede wszystkim mierząca 320 metrów wieża Eiffla. Żelaznym punktem  wycieczki była wizyta w znanym francuskim muzeum - Luwr, do którego wchodzi się przez oryginalną szklaną piramidę. W niewielkiej odległości od  Paryża rozciąga się Wersal. Uczniowie  zwiedzili pałac i ogrody królewskie, podziwiali  ich piękno.

Obowiązkowym punktem wycieczki do Francji była dolina Loary z przepięknymi zamkami wznoszącymi się na jej 200-kilometrowym odcinku między Chambord i Angers. W zachwyt wprawił uczniów pobyt na skalnej wysepce  Mont Saint- Michel zalewanej kiedyś morskimi pływami, gdzie zwiedzali Gotyckie Opactwo. W miejscowości Ambroise odwiedzili zamek królewski górujący nad Loarą i grób Leonarda da Vinci. Uczniowie wrócili z wycieczki bardzo zadowoleni, ponieważ odkryli rąbek historii Francji, zobaczyli również niesamowite formy klifów atlantyckich, poznali zwyczaje i obyczaje innych narodów.

Jesteś tutaj: Home Nasi uczniowie we Francji