ZAJĘCIA JĘZYKA NIEMIECKIEGO

W ramach projektu Akademia Jutra rozpoczęły się w naszej szkole zajęcia rozwijające zainteresowania z języka niemieckiego. W tym roku szkolnym uczniowie będą rozwijać nie tylko swoje umiejętności językowe, ale będą również pogłębiać wiedzę z innych dziedzin. Program zajęć na nadchodzący rok szkolny został stworzony w myśl zasady „Content and Language Integrated Learning”, polegającej na integrowaniu treści poszczególnych przedmiotów z językiem obcym. Głównym założeniem tego podejścia jest zdobywanie nowej wiedzy i jednoczesne obcowanie z językiem obcym, uczenie się i używanie go. Uczniowie używając języka niemieckiego będą zdobywać nowe wiadomości z biologii, fizyki, chemii lub geografii.

Na jednych z pierwszych zajęć uczniowie przeprowadzili doświadczenie dotyczące spalania świecy, przekonali się, że tlen jest gazem niezbędnym w procesie spalania, poznali wiele nowych słówek niemieckich do opisu eksperymentu. Opisując, która świeca paliła się długo, dłużej i najdłużej, poznali również zasadę gramatyki niemieckiej, dotyczącą stopniowania przymiotników.

Jesteś tutaj: Home ZAJĘCIA JĘZYKA NIEMIECKIEGO