Literackie Czwartki

Literackie Czwartki to cykl spotkań poświęconych czytaniu literatury polskiej. Każdego miesiąca w wybrany czwartek będziemy spotykać się w bibliotece szkolnej podczas przerw, aby wysłuchać fragmentów poezji lub prozy pisarzy polskich.      W listopadzie przybliżona została postać Olgi Tokarczuk, która 10.10.2019 zdobyła Literacką Nagrodę Nobla za całokształt twórczości. Z tej okazji w holu szkoły przez cały dzień była możliwość oglądania prezentacji multimedialnej dotyczącej noblistki. Natomiast podczas długiej przerwy ochotnicy słuchali  fragmentów  jej utworów, czytanych przez uczniów zarówno w języku polskim jak i w języku angielskim.

Ideą Literackich Czwartków jest uświadomienie uczniom znaczenia poezji i prozy w naszym życiu oraz uwrażliwienie na piękno literatury i przypominanie o jej polskich twórcach, których dzieła są znane również za granicą, dzięki tłumaczeniom np. na język angielski. Inicjatorkami wydarzenia  są panie: A. Łakoma, A. Maj, K. Otwinowska i J. Zatylna.

Jesteś tutaj: Home Literackie Czwartki