Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka

20 listopada przypadła 30 rocznica uchwalenia Konwencji          o prawach dziecka. W tym dniu zarówno dzieci jak i dorośli przyszli do szkoły ubrani na niebiesko, a na lekcjach wychowawcy i nauczyciele przypomnieli wszystkim o najważniejszych prawach dziecka. Przedstawiciele z każdej klasy wzięli udział w Quizie pt. „Znam swoje prawa”. Uczniowie przygotowali również plakaty dotyczące całej akcji, które zabraliśmy ze sobą na marsz ulicami Sycowa. Uczniowie rozdawali przechodniom ulotki propagujące prawa dziecka oraz niebieskie balony. Nad naszym bezpieczeństwem czuwali Policjanci z Komisariatu w Sycowie. Happening zakończyliśmy na placu przy szkole, gdzie uczniowie zatańczyli oraz wypuścili 30 niebieskich balonów do nieba.

Jesteś tutaj: Home Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka