Wycieczka do UMiG w Sycowie

Dnia 8 października br. uczniowie klasy V b wraz z wychowawcą udali się do Urzędu Miasta i Gminy, gdzie spotkali się z osobami pracującymi w Referacie ds. zagospodarowania odpadami. Pani Alina Strózik-Szewczyk oraz pani Agnieszka Weszka opowiedziały dzieciom o zasadach dotyczących segregacji i odbioru śmieci na terenie gminy Syców. Uczniowie dowiedzieli się, że znaczna część mieszkańców złożyła deklaracje dotyczące segregacji odpadów (około 95% wszystkich gospodarstw).

Panie wręczyły wszystkim uczestnikom druk deklaracji oraz ulotkę informującą co i gdzie należy wrzucać. Uczniowie zapoznali się z bazą danych o ponoszonych opłatach za wywóz odpadów, dowiedzieli się, że można przyjść do urzędu do pokoju 1A i otrzymać wydruk komputerowy dowodu wpłaty. Można o to poprosić, ponieważ każda osoba, która złożyła deklarację otrzymała indywidualny numer konta, na który dokonuje comiesięcznych wpłat. Opłaty można również dokonywać poprzez przelew z konta osobistego. Nad całością czuwa pani Anna Zacharz, która jest kierownikiem referatu. Po wizycie wszyscy uczestnicy spotkania wiedzą na czym polega segregowanie, gdzie wrzucać odpady, kiedy śmieci będą odebrane przez firmę zbierającą, jak sprawdzić czy każdy mieszkaniec opłaca usługę i jak wygląda postępowanie karne, gdyby takiej opłaty nie wnosił. Ciekawymi okazały się informacje o tym, że przed wyrzuceniem zużytego opakowania np. po jogurcie, należy je wypłukać i dopiero umieścić we właściwym worku. Pamiętamy! Żółty-plastik i metal; Zielony-szkło; Niebieski-papier; Czarny-odpadki zmieszane.

Jesteś tutaj: Home Wycieczka do UMiG w Sycowie