Font Size

SCREEN

Profile

Menu Style

Cpanel

 

GODZINY OTWARCIA BIBLIOTEKI SZKOLNEJ

 

     poniedziałek   10.00 - 14.00

     wtorek           7.45 - 13.45 

    środa             7.45 - 13.45

     czwartek       10.00 - 14.30

    piątek            8.00 - 13.00

 


 

Teraz możesz czytać i słuchać gdziekolwiek jesteś

Pobierz aplikację na smartfon lub tablet i sięgnij po ebooki i audiobooki za darmo


https://www.legimi.pl/lektury/zaloguj/?redirect=%2flektury%2f

 
Spotkanie z pisarką Magdaleną Zarębską 

w Bibliotece Publicznej 

 


Spotkanie z pisarzem Rafałem Witkiem

w Bibliotece Publicznej 


„Mirabelka – kiełkująca historia 

W ramach obchodów stulecia odzyskania niepodległości klasa 7 b odbyła niecodzienną lekcję języka polskiego. Wraz z nauczycielem bibliotekarzem uczniowie kl 7 b udali się do Biblioteki Publicznej w Sycowie, gdzie zostały przeprowadzone warsztaty „Mirabelka – kiełkująca historia”, nawiązując e do książki Cezarego Harasimowicza  pt. „Mirabelka”. Uczniom została przybliżona tematyka drugiej wojny światowej i życia w getcie. Siódmoklasiści wypowiadali się na temat miłości w ogóle i miłości do ojczyzny. Ozdabiali liśćmi w kształcie swych dłoni drzewo  na którym pisali sentencje z tym związane.

 


  

NOWOŚCI KSIĄŻKOWE

          

Konkurs plastyczny „Najpiękniejsze bajki i baśnie"


Dnia 15 stycznia 2016 roku biblioteka szkolna zorganizowała konkurs plastyczny pod tytułem „Najpiękniejsze bajki i baśnie", którego celem było pobudzenie wyobraźni uczniów, zainspirowanej dowolnie wybranymi bajkami i baśniami, jak również zachęcenie ich do czytania i dostrzegania          z  tego powodu korzyści i satysfakcji. Techniką artystyczną, uczniowie mieli okazję wyrazić własną narrację i emocje, wywołane pięknem ulubionej bajki, lub baśni. Wszystkie prace były godne uwagi lecz szczególną obdarzyłyśmy prace wyróżniające się pomysłowością, techniką wykonania, lub samodzielnością, przyznając im I miejsca wraz z nagrodami. Pozostałym uczniom serdecznie gratulujemy za udział w konkursie, wręczając im drobne upominki- nagrody pocieszenia. A oto nasi najlepsi uczestnicy konkursu:

I miejsca:

Skoczyńska Patrycja

Moskwa Antonina

Hoja Hanna

Litwa Wiktoria

Kołodziej Zofia

Makarewicz Maja

Nowacki Kamil

Jaskuła Filip

Miller Jakub

Wyróżnienie:

Moczulski Suzi

Jury w składzie:

Jolanta Zatylna, Eliza Kędzia-Zadka, Karolina Borowczyk, Agnieszka Brodziak


 

Środowe Po-czytanki

 

W każdą środę biblioteka szkolna zaprasza o godz.14.00 na spotkania „Środowe Po-czytanki”. Rodzice głośno czytają ciekawe książki wszystkim chętnym uczniom.

                                                                                                                           Zapraszamy!!!


 

Konkurs - Moja pierwsza wypożyczona książka  


W dniu 7.04.2016 został rozstrzygnięty konkurs czytelniczy pt : „Moja pierwsza wypożyczona książka". W konkursie brali udział wszyscy chętni uczniowie klas pierwszych. Mieli oni za zadanie narysować ilustrację do książeczki, którą po raz pierwszy wypożyczyli w bibliotece szkolnej. Ilustracje zostały zaprezentowane na tablicy przed biblioteką szkolną.


 

 

„Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich”

23 kwietnia obchodzimy „Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich” w ramach którego zorganizowano Konkurs literacki pt. „Opiszę dalsze losy brzydkiego kaczątka”. Poniżej prezentujemy najlepsze prace uczniów naszej szkoły.
 

Jagoda Okruszek klasa 2 D

DALSZE PRZYGODY BRZYDKIEGO KACZĄTKA

 

Kaczątko leciało i leciało w końcu doleciało. Bo w Polsce była zima i kaczątko musiało odlecieć do ciepłego kraju. Doleciało i nagle zobaczyło inne łabędzie i się zapytało.

- jak macie na imię?

- ja Elwira.

- ja Marianna

- a ja Edmund a ty jak się nazywasz?

- a ja się nazywam Ignacy.

- a gdzie mieszkasz? Pyta się Edmund. Bo ja w Francji.

- ja w Stanach Zjednoczonych. Mówi Elwira.

- ja we Włoszech. Mówi Marianna.

Opowiem wam moją historie.

- Ale zaraz nie powiedzieliśmy ci jeszcze jednego. Przerwała mu Marianna. Spotykamy się,                 co rok w tej samej porze i tym samym miejscu. Opowiadamy sobie, co się działo z nami.                    Ale teraz mamy nowego przyjaciela.

Raczej drugiego. Poprawił Edmund

Okej mogę opowiadać? Hm...?

No dobra mówi Elwira.

No to zaczynam….

***

- Smutna ta historia, ale na końcu fajna. Mówi Elwira.

No a tak w ogóle to gdzie ten pierwszy przyjaciel? Pyta się Ignacy.

Za … o już jest patrzcie! Ich przyjaciel nazywał się Boguś był gęsią. Miał długą drogę,                     więc przylatywał trochę później.

- hej! Hej! Hej! Wołali wszyscy.

A kto to jest? Pyta się Boguś.

- to jest Ignacy. Mówi Edmund

- A ja to Boguś

- Chodźmy do domu, wieczór się robi. Mówi Marianna.

***

- Ale mały ten dom. Mówi Ignacy.

- Nie taki mały. Mówi Marianna

- Ale duży, a wydawał się mały.

W rogu stało pięć gniazd, każdy spał w osobnym gnieździe,

***

Nazajutrz pierwsza obudziła się Elwira. Druga obudziła się Marianna. Wyszły przed dom żeby zobaczyć, jaka jest pogoda. Pogoda była fajna.

Trzeci obudził się Edmund. Elwira się zapytała.

- jak ci się spało?

- dobrze. Odpowiedział Edmund.

***

Minęły już trzy miesiące któregoś dnia przyleciał wróbel powiedział, że można wracać do Polski, bo jest już wiosna. Kaczątko pożegnało się z przyjaciółmi i odleciało do Polski. Jak kaczątko doleciało do dostało list, że zostało księciem.

Bo Edmund, Elwira i Marianna byli pupilami Królowej Elżbiety. Oni wszyscy byli księciem i księżniczkami. A Ignacy został księciem.

I tak się kończy ta historia.


 


 

Konkurs plastyczny pt. „Znamy bajki i bajeczki, więc robimy z nich książeczki"

W zorganizowanym przez Publiczne Przedszkole Nr 2 im. Cz. Janczarskiego w Sycowie, konkursie plastycznym pt. „Znamy bajki i bajeczki, więc robimy z nich książeczki" w dniu 9 maja zostały wręczone nagrody dyplomy uczniom naszej szkoły:

Zosi Szewczyk

Amelce Walczak

Zosi kołodziej

Jagodzie Okruszek

 


 

Udział w Narodowym Programie Czytelnictwa

W         W ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa, nasza szkoła wzięła udział w akcji masowego czytania. W akcji uczestniczyły dzieci z naszej szkoły: klasy pierwsze, drugie, trzecie    i czwarte. Spotkaniem tym podsumowano całoroczną akcję "Po-czytanki", gdzie rodzice uczniów w bibliotece szkolnej głośno czytają w każdą środę po lekcjach fragmenty ulubionych książek. Tym razem zamiast środy, spotkaliśmy się w piątek,10 czerwca o godzina 10,00. Rodzic na królewskim fotelu czytał fragment książki pt. „Ciekawski mały delfin". Po przeczytaniu książki wyruszyliśmy w „Książkowy łańcuch". Dzieci połączone trzymanymi w rękach książkami opasały szkołę.

W 

Rozdano nowe podręczniki

 

 


 

Konkurs na „Najpiękniejszą zakładkę do książki"

W miesiącu październiku biblioteka szkolna zorganizowała konkurs na "Najpiękniejszą zakładkę do książki". Konkurs plastyczny odbył się w ramach Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych. Uczestniczyli wszyscy chętni uczniowie. Wszystkie zakładki były piękne. Komisja w składzie : uczniowie ze świetlicy, nauczyciel plastyki oraz nauczyciele świetlicy wybrali najciekawsze prace. Prace zwycięzców zostały wyróżnione i zaprezentowane na wystawie.

 „CAŁA POLSKA CZYTA DZIECIOM" 

 W ramach akcji „CAŁA POLSKA CZYTA DZIECIOM" w bibliotece szkolnej odbywają się cykliczne spotkania czytelnicze z uczniami. Chętni uczniowie z samorządu uczniowskiego przychodzą na środowe poczytanki i czytają młodszym kolegą. Uczestniczą w nich uczniowie ze świetlicy dla klas III. Na długich przerwach uczniowie starszych klas czytają fragmenty książek , które sami wybierają. Czytają i sami wymyślają ciąg dalszy losów bohaterów. Wszyscy świetnie się bawią.


 

 Światowy Dzień Pluszowego Misia

Przedszkolaki odwiedziły bibliotekę, aby posłuchać przygód najbardziej znanego na świecie misia. Po krótkiej rozmowie o Kubusiu Puchatku dzieci wysłuchały piosenki o sympatycznym pluszaku. Z zainteresowaniem wysłuchały fragmentu opowiadania o przygodzie z miodem oraz obejrzały piękne ilustracje wykonane przez starszych kolegów.

„Czytamy z niedźwiadkiem-Kubusiem Puchatkiem”

W ramach naszej akcji promującej czytelnictwo wśród dzieci :„Czytamy z niedźwiadkiem - Kubusiem Puchatkiem” w ciągu dwóch tygodni naszą świetlicę odwiedzali wspaniali goście. Poprzez czytanie uczniom bajek, wierszy, opowiadań o trzech świętych oraz przypowieść biblijnej, zachęcali do sięgania po książki. Serdecznie dziękujemy.
 Środowe Po-czytanki


Nowości książkowe

 ,,Harry Potter i przeklęte dziecko"

Rada Rodziców zakupiła dwa egzemplarze książki pt. ,,Harry Potter i przeklęte dziecko" Na korytarzu została wykonana przez uczniów gazetka reklamująca tą książkę. Zakup książki wzbudził ogromne zainteresowanie wśród uczniów.


 

 Pasowanie klas I na czytelnika

Tradycyjnie, jak co roku biblioteka szkolna zaprosiła uczniów klas pierwszych na uroczystość „Pasowania na czytelnika”. Podczas spotkania uczniowie zapoznali się z księgozbiorem biblioteki, regulaminem wypożyczania książek, zachowaniem w bibliotece i zasadami tam panującymi. Przypomniano o poszanowaniu książek i nie wchodzeniu do biblioteki z jedzeniem oraz zachowaniu ciszy. Po wysłuchaniu krótkiego występu uczniów z koła teatralnego, przygotowanego przez panią Urszulę Gabryelską odbyło się pasowanie. Tym razem zamiast pasowania uczniów największą książką, jaka znajduje się w bibliotece wręczono im nieco mniejsze karty czytelnika. Każda karta czytelnika ma swój kod kreskowy przyporządkowany do danego ucznia. Każda książka w bibliotece ma również swój kod kreskowy naklejony na pierwszej stronie książki.  Dzięki temu uczeń może się sam odsłużyć skanując najpierw kod kreskowy ze swojej karty a następnie kod z książki, którą chce wypożyczyć. Uczniowie mają wolny dostęp do książek znajdujących się na półkach. Pierwsze wypożyczone książki pierwszaki zabrały do domu i zadbały o nie i o swoje karty czytelnika, aby ich nie zgubić. 

Przedszkolaki odwiedzają bibliotekę szkolną

Dnia 01.03.2017 grupa Puchatków odwiedziła bibliotekę w Szkole Podstawowej nr 1 w Sycowie, aby dowiedzieć się jak wygląda praca w bibliotece oraz przypomnieć sobie ogólne zasady korzystania ze zbiorów. Dzieci dowiedziały się co oznaczają numery wpisywane przez bibliotekarkę w wypożyczane książki. Poznały schematy układania książek na półkach, a także wyjaśniono im do czego służą elektroniczne katalogi. Dzieci były bardzo zainteresowane podczas wizyty i zadawały przeróżne pytania związane z pracą w bibliotece. Na koniec stwierdziły, że nie jest to łatwy zawód. Jak zawsze nasze spotkanie zakończyło się przeczytaną książeczką przez Panią Jolantę.

 


 

Spotkaniu z pisarzem Marcinem Pałaszem

W dniu 13 marca 2017 uczniowie klas piątych uczestniczyli w spotkaniu z pisarzem Marcinem Pałaszem. Spotkanie odbyło się w Bibliotece Publicznej w Sycowie. Marcin Pałasz jest autorem wielu ciekawych książek. Utwory jego charakteryzują się ogromnym poczuciem humoru. Opisane są przygody psa Elfa w cyklu książek "Elf wszechmogący"  Elfie gdzie jesteś?!" , "Sposób na Elfa". Marcin Pałasz jest  laureatem wielu wyróżnień i nagród.

 Wycieczka klasy IV b do Biblioteki Publicznej w Sycowie

W dniu 17 marca uczniowie klasy 4b wybrali się wraz z opiekunem do Biblioteki Publicznej. Wysłuchali  informacji na temat rodzaju katalogów. Mogli zaznajomić się z nowościami książkowymi a także wypożyczyć sobie ciekawą  książkę.Wiosenny Konkurs Pięknego Czytania

W dniu 23.03.2017 odbył się "Wiosenny Konkurs Pięknego Czytania". W konkursie uczestniczyli najlepsi reprezentanci klas trzecich. Uczniowie biorący udział w konkursie: Artur Hoja, Kajetan Kramarz, Antonia Laskowska, Jakub Żuk, Aleksandra Małolepsza, Katarzyna Wyrobek, Wiktoria Jaworska, Antonina Dembna. Zwycięzcą została uczennica klasy 3b Katarzyna Wyrobek. Organizatorzy : J. Zatylna i B. Noculak dziękują komisji w składzie: B. Malinowska, D. Kulińska, K.Borowczyk-Henczel za pomoc w wyłonieniu zwycięzcy. Wszyscy zwycięzcy otrzymali pamiątkowe nagrody książkowe, a pozostali uczniowie drobne upominki.

 


 

Agnieszka Gil w naszej szkole

W ramach  corocznych spotkań autorskich w tym roku do naszej szkoły zaproszona została pisarka związana z Wrocławiem, pisząca dla dzieci, młodzieży, autorka „Wesołych historii”, „Dzikiego szczawiu”, ”Układu nerwowego, „Herbaty z jaśminem”. Pisarka  opowiedziała nam o swojej drodze do twórczości, zabrała nas w krainę tworzenia,a uczniowie z Koła Polonistycznego mieli okazję w formie kalamburów przedstawić książki, które ostatnio czytali. Spotkanie przygotowały p .A.Piśko       i p. J.Zatylna. Było ono ciekawą  formą  zachęcenia nie tylko do czytania ,ale i do tworzenia.Najpiękniejsze bajki i baśnie

W dniu 05.04.2017 roku rozstrzygnięto konkurs ,,Najpiękniejsze bajki i baśnie" ogłoszony na początku marca.W konkursie wzięło udział 35 uczniów wybrano 10 najciekawszych prac. Najlepsze prace wykonali: Marta Boroń, Marta Cieplik, Zofia Kołodziej.


 

„Czytanie zbliża-rodzice dzieciom"

W bibliotece szkolnej odbywają się cykliczne spotkania „Czytanie zbliża - rodzice dzieciom" Spotkania te odbywają się w każdy poniedziałek o godzinie 13.00. Chętni uczniowie zabierani są ze świetlicy , aby spotkać się, zrelaksować i posłuchać lektury lekkiej i przyjemnej czytanej przez rodzica. Gośćmi były już dwie mamy : pani Katarzyna i pani Małgosia. Dzieci wysłuchały śmiesznych przygód "Okropnego Maciusia" a także o niesfornym Karolku. Wszystkim książki się podobały, zaraz chętnie wypożyczali je do domu żeby sami mogli dokończyć czytanie. Następne spotkania czytelnicze wspólnie z panią Jolantą Lasocką odbędzie się w najbliższy poniedziałek 08.maja.

                                                                   Zapraszam chętnych do biblioteki szkolnej
Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich

Z okazji Światowego Dnia Książki i Praw Autorskich, który był 23 kwietnia biblioteka ogłosiła Konkurs Literacki  dla uczniów klas drugich zatytułowany: " Opiszę dalsze losy Brzydkiego Kaczątka". Poniżej prezentuję zwycięskie prace.


 

Narodowe czytanie w Bibliotece Publicznej

 
W pierwszych dniach września uczniowie naszej szkoły skorzystali  z zaproszenia Biblioteki Publicznej do udziału w akcji Narodowe Czytanie. W tym roku zapoznali się z „Weselem” Stanisława Wyspiańskiego. Dzięki ciekawie przygotowanym zajęciom uczniowie przenieśli się do chaty  w Bronowicach i wsłuchiwali w wypowiedzi uczestników wesela panny  z ludu z artystą.
 

Bierzemy udziału w akcji TYSIĄC POWODÓW BY CZYTAĆ

          

                           

Bierzemy udział internetowym konkursie Empiku gdzie czeka 10 000 książek dla 10 bibliotek szkolnych! Uczeń naszej szkoły przygotował scenkę, która będzie stanowić okładkę dowolnie wybranej książki.

                                         GŁOSUJMY NA NASZA SZKOŁĘ

                                  http://www.empik.com/biblioteki/zaglosuj  

 

 

 

 


 

 Międzyszkolny Turniej Rummikub 

W dniu 06.10.2017 odbyły się eliminacje do Międzyszkolnego Turnieju Rummikub. Zwycięzcami zostały I miejsce zajęła Natalia Ługowska, II miejsce Wiktoria Litwa, III miejsce Patrycja Wieczorek. Osoby te będą reprezentowały naszą szkołę na Międzyszkolnym turnieju Rummikub który odbędzie się 20 października 2017.


 


 


Jesteś tutaj: Home Biblioteka szkolna