Nasze stowarzyszenie powstało 09.09.2008. Jesteśmy więc organizacją bardzo młodą i nie możemy jeszcze wykazać się zbyt szeroką działalnością. Członkowie naszego stowarzyszenia to przede wszystkim nauczyciele i rodzice, którzy od wielu lat aktywnie działają na rzecz dzieci i młodzieży w naszym środowisku lokalnym.

Nasze dotychczasowe działania :
1. Zorganizowanie wycieczek edukacyjnych dla dzieci w wieku 7- 10 lat :
- do „ Krainy Świętego Mikołaja” w Kołacinku
- do Parku Dinozaurów w Rogoźnie
2. Opracowanie i zrealizowanie projektu „ W krainie baśni i przyjaciół”,
Którego głównym celem była integracja dzieci z upośledzeniem umysłowym z ich zdrowymi rówieśnikami, podczas wspólnych zajęć literacko-plastycznych.
Projekt otrzymał dofinansowanie z Fundacji PKO im. M.Kantona.
3. Zainicjowanie i zorganizowanie wspólnie z Regionalnym Centrum Wspierania Inicjatyw Pozarządowych we Wrocławiu spotkania przedstawicieli różnych grup społecznych naszego miasta, celem nawiązania lokalnego partnerstwa.
4. Opracowanie projektu w ramach konkursu Funduszu dla Organizacji Pozarządowych „ Rozbudowywanie instytucjonalnych zdolności organizacji pozarządowych i rozwój sektora pozarządowego”.
Projekt” Wsparcie na starcie” został zakwalifikowany do dofinansowania. Na realizację projektu otrzymamy 40 000 zł. Działania, które zostaną podjęte w ramach projektu to rozwijanie kompetencji członków stowarzyszenia, promocja i pozyskiwanie nowych członków, zapewnienie odpowiedniej bazy techniczno-lokalowej niezbędnej do prowadzenia działalności.
W ramach projektu proponujemy naszym członkom szkolenia, które rozwiną nasze kompetencje społeczne. Będą to: "Planowanie projektów na rzecz społeczności lokalnej" oraz "Jak pozyskać i zatrzymać wolontariusza". Szkolenia będą również okazją do integracji , wymiany doświadczeń i "kuźnią" nowych pomysłów. Celem tych spotkań będzie opracowanie co najmniej 2 projektów na rzecz naszej społeczności.
Szkolenia prowadzone będą przez trenerów z Regionalnego Centrum Wspierania Organizacji Pozarządowych we Wrocławiu oraz z Centrum Wolontariatu.

5. Nawiązanie współpracy ze Stowarzyszeniem „Rodzina Kolpinga” w Sycowie
6. Udział w gminnym festynie „ Zlot Mikołajów”.

Jesteś tutaj: Home Stowarzyszenie
Limon Tour World Guide Tranzito DriveZona