REGULAMIN ŚWIETLICY SZKOLNEJ

W SZKOLE PODSTAWOWEJ NR 1 W SYCOWIE

• Świetlica szkolna jest czynna w godzinach 6.45 – 8.00 oraz 11.30 – 16.00.
  • Rodzice / opiekunowie zobowiązani są do punktualnego odbierania dzieci ze świetlicy. W godzinach 13.30- 16.00 w świetlicy przebywają tylko dzieci obojga pracujących rodziców.
  • Zasady opuszczania świetlicy przez wychowanka określają rodzice w karcie zgłoszeń. W razie zmiany decyzji rodzic zobowiązany jest do pisemnego powiadomienia nauczyciela świetlicy.
  • Nauczyciele – wychowawcy świetlicy ponoszą odpowiedzialność za bezpieczeństwo dziecka od momentu jego wejścia do pomieszczenia świetlicy do momentu odebrania go przez osoby do tego uprawnione
  • Dziecko przebywające w świetlicy zobowiązane jest do przestrzegania określonych zasad dotyczących bezpieczeństwa, kulturalnego zachowywania się oraz szanowania sprzętu stanowiącego wyposażenie świetlicy.
  • Wychowankowie zobowiązani są do zgłaszania wychowawcy świetlicy każdego wyjścia poza teren świetlicy (biblioteka, stołówka, toaleta, wszelkie zajęcia dodatkowe).
  • Rodziców dzieci uczęszczających do świetlicy prosimy o dokonanie wpłaty w kwocie 15 zł na okres  każdego semestru w celu zapewnienia im artykułów do prac plastycznych oraz na organizację imprez okolicznościowych.
  • Nauczyciele świetlicy współpracują z rodzicami, wychowawcami klas i pedagogiem szkolnym w celu rozwiązywania ewentualnych napotkanych trudności wychowawczych.
  • W razie jakichkolwiek wątpliwości informacji udzielająnauczyciele świetlicy.

ŚWIETLICA SZKOLNA BIERZE UDZIAŁ W PROGRAMIE MEGAMISJA

Spotkanie z policjantem w świetlicy szkolnej

W dniu 26 października 2016r. do naszej  świetlicy przybyła pani sierżant Anna Lewandowska- specjalista ds. nieletnich z Komendy Policji w Sycowie. Spotkanie przebiegało w bardzo miłej atmosferze i dotyczyło bezpieczeństwa na drogach, zasad ograniczonego zaufania w stosunku       do osób obcych oraz cyberprzemocy. Przypomniała również o korzyści noszenia ubrań i obuwia posiadającego elementy odblaskowe. Uczniowie klasy II b, d, e z zainteresowaniem wysłuchały      rad i wskazówek zaproszonego gościa.

„Czytamy z niedźwiadkiem-Kubusiem Puchatkiem”

W ramach naszej akcji promującej czytelnictwo wśród dzieci :„Czytamy z niedźwiadkiem - Kubusiem Puchatkiem”  w ciągu dwóch tygodni naszą świetlicę odwiedzali wspaniali goście. Poprzez czytanie  uczniom bajek,  wierszy, opowiadań o trzech świętych oraz  przypowieść biblijnej, zachęcali do  sięgania po książki. Serdecznie dziękujemy.

Spotkanie integracyjne z podopiecznymi Warsztatów Terapii Zajęciowej w Sycowie

5 października odbyło się spotkanie integracyjne z podopiecznymi Warsztatów Terapii Zajęciowej w Sycowie. Pani Magdalena Sobieraj opowiedziała nam, jak uczestnicy warsztatów przełamują bariery związane z  niepełnosprawnością, zdobywając nowe umiejętności. Z niecierpliwością czekamy na kolejne spotkanie, w czasie którym  nasi uczniowie wykonają nietuzinkową pracę plastyczną pod okiem  zaprzyjaźnionych kolegów i koleżanek.

Wieczorek poetycki

8 listopada o godzinie 17.00 w świetlicy szkolnej uczniowie klas II, przygotowani przez Panią Joannę Kułak oraz Angelikę Kowalską, recytowali  wiersze  podczas „Wieczorku poetyckiego”. Tematem przewodnim były przygody zwierząt tych najmniejszych i największych. Wśród młodych artystów był uczeń klasy III,  który przedstawił własny utwór. Poezję przeplatano krótkimi utworami muzyki klasycznej, a dekoracja jesienna wykonana przez uczniów nadała  jesienną atmosferę. Na zakończenie głos zabrała wicedyrektor szkoły Pani Krystyna Turska,  gratulując młodym  artystom talentu, a wspaniała publiczność  nagrodziła gromkimi brawami.

Żyj zdrowo i kolorowo

18 listopada do naszej świetlicy przybył zaproszony gość – pani Małgorzata Pietras, która czuwa w naszej szkole nad zdrowiem uczniów. Już samo przekroczenie gabinetu i ciepłe słowa Pani Małgosi sprawiają, że wszelkie dolegliwości  w mig znikają. Uczniowie w tym dniu z uwagą słuchały o tym, jak należy o siebie dbać, ubierać się odpowiednio do pogody, właściwie odżywiać, zachować zasady higieny i zdrowego stylu życia. Podczas pogadanki, pani pielęgniarka uświadomiła dzieciom wiele bardzo ważnych spraw. Zwróciła uwagę m.in. jak ważny w życiu jest ruch, zdrowe odżywianie się oraz spożywanie owoców i warzyw. Dzieci same również dzieliły się swoją wiedzą i doświadczeniami.

Odwiedzamy Warsztaty Terapii Zajęciowej w Sycowie

Dzień Życzliwości