Font Size

SCREEN

Profile

Menu Style

Cpanel

Klasa V B na wycieczce w Mosznej

W dniach 25-26. 04.18 r. uczniowie V B wraz z wychowawcą P.Gabrielą Gigiel wyjechali na wycieczkę. Uczestniczyli w Zielonej Szkole Akademii Pana Hrabiego na zamku w Mosznej. W trakcie zajęć poznano podstawowe zasady savoir -vivru, przygotowano własny herb , wieczorem zwiedzano zamek, uczestniczono w lekcji eliksirów oraz poszukiwano kamienia filozoficznego. Uczniowie spędzili noc w zamkowych komnatach. Słynący z 99 wież i 365 pomieszczeń Zamek swym niesamowitym urokiem i bajkową architekturą, a także rozległym parkiem z kilkusetletnimi dębami i lipami oczarował ich .Do teraz skrywa on wiele tajemnic, które czekają na odkrycie... 

Czytaj więcej...

ZAPRASZAMY NA POPOŁUDNIE Z BIRONAMI

XV Gminny Konkurs Wiedzy o Regionie

25 kwietnia w Muzeum Regionalnym w Sycowie odbył              się jubileuszowy XV Gminny Konkurs Wiedzy o Regionie. Honorowy patronat nad konkursem objął Burmistrz Miasta         i Gminy Sławomir Kapica. Konkurs ma na celu przybliżenie historii regionu, popularyzację wiedzy o Sycowie i najbliższej okolicy. Tegoroczny konkurs poświęcony jest ostatnim gospodarzom Sycowa – Rodzinie Biron von Curland. Trzyosobowe drużyny ze Szkół Podstawowych z terenu Miasta    i Gminy Syców rywalizowały podczas I etapu biorąc udział w trzech konkurencjach. II etap konkursu zostanie przeprowadzony w parku miejskim 6 maja podczas POPOŁUDNIA Z BIRONAMI. 

Czytaj więcej...

Klasa VIa, VIb i VIIa na wycieczce w Krakowie

W dniach 23-24.04.2018 klasy VI a, VI b i VII a wraz z wychowawcami były na wycieczce w Krakowie i Bochni.                W Krakowie uczniowie odwiedzili Wawel, Smoka Wawelskiego, Sukiennice, Uniwersytet Jagielloński, Muzeum Historyczne Miasta, spacerowali Plantami oraz odwiedzili ul. Floriańską. Wieczorem czekały na nie liczne atrakcje przygotowane przez animatorki. Następnego dnia wczesnym rankiem wszyscy wyruszyli do Ogrodu Doświadczeń im. Stanisława Lema w Krakowie a następnie odwiedzono kopalnię soli w Bochni.  

Czytaj więcej...

Warsztaty kulnarne

26 kwietnia klasy szóste, w ramach zajęć technicznych wzięły udział w warsztatach kulinarnych. Na zajęciach uczniowie wysłuchali wykładu o zdrowym żywieniu i mieli okazję przyrządzania i udekorowania naleśników. Oprócz nauki, zajęcia były świetną zabawą kulinarną.

Czytaj więcej...

II Dzień Tańca

26 kwietnia w naszej szkole odbył się II Dzień Tańca. W tym dniu zaprezentowali się uczniowie z klas: IV b, IV d, V c, VI a, VI b oraz koła taneczne, rodzice i nauczyciele. Organizatorami wydarzenia były Barbara Kraska oraz Joanna Kułak.

Czytaj więcej...

Michał Hoffmann finalistą Konkursu Wiedzy o Prawie

25 kwietnia odbył się okręgowy etap konkursu prawniczego we Wrocławiu, do którego zakwalifikowało się dwoje uczniów naszej szkoły: Michał Hoffmann z klasy VI a i Małgorzata Byrka z klasy VI a. Michał Hoffmann Jako jedyny z Dolnego Śląska w kategorii szkół podstawowych będzie brał udział w etapie centralnym konkursu prawniczego w Warszawie. GRATULACJE MICHAŁ!!!!!!!

Czytaj więcej...

Jesteś tutaj: Home