Font Size

SCREEN

Profile

Menu Style

Cpanel

Najlepsi szachiści w gminie

Dnia 31.10.2018 r. w Stradomi Wierzchniej odbył się Gminny Drużynowy Turniej Szachowy Szkół Podstawowych, który  rozgrywany był w dwóch kategoriach: klas IV-VI i klas VII-VIII. Szkołę naszą reprezentowali: Kategoria klas  IV-VI - Kuźmicz Hanna, Bednarek Jakub, Urbański Paweł, Wolarz Karol. Szachiści zdobyli I miejsce i awansowali do turnieju powiatowego. W kategorii klas VII-VIII – Kuźmicz Zofia, Ługowski Michał, Janicki Szymon, Durzyński Tymoteusz zajęli III miejsce. Opiekunem uczniów była Barbara Fic-Nowak. Trzymamy kciuki i życzymy powodzenia w Oleśnicy 08.11.2018 r.  

Czytaj więcej...

TURNIEJ SZACHOWY

W poniedziałek 29 października 2018 r. w bibliotece odbył się Szkolny Turniej Szachowy dla kl. IV-VIII zorganizowany przez    p. Beatę Noculak i p. Barbarę Fic-Nowak. W rozgrywkach szachowych wzięła udział kilkunastoosobowa grupa uczniów. Pasjonaci tej królewskiej gry mieli okazję zaprezentować swoje umiejętności. Dyplomy wyróżnienia w klasach otrzymali:

- kl. IV: Karol Wolarz

- kl. VI: Jakub Bednarek

- kl. VII: Szymon Janicki

- kl. VIII: Michał Ługowski

Wyróżnieni uczniowie i najlepsi z najlepszych będą reprezentowali szkołę na Gminnym Turnieju Szachowym.

Czytaj więcej...

zDolny Ślązaczek- kwalifikacje do etapu powiatowego

Nasi uczniowie z klas VI, VII, VIII wzięli udział w etapie szkolnym zDolnego Ślazaczka z j. polskiego, matematyki,   j. niemieckiego i j. angielskiego. Do etapu powiatowego zakwalifikowały się :

 z  j. polskiego:

Julia Lentka

Zofia Kuźmicz


 z j.niemieckiego:

Zofia Peter

Zofia Kuźmicz

Julia Cybińska

               GRATULUJEMY!!!


NASZA SZKOŁA OTRZYMAŁA Certyfikat LEGO®

SZKOŁA PODSTAWOWA NR 1 IM. III TYSIĄCLECIA otrzymała

Certyfikat LEGO® Education Innovation Studio

Przyznanie Certyfikatu LEGO® Education Innovation Studio jest potwierdzeniem wdrożenia
przez placówkę najwyższych Standardów LEGO Education : 

  • Zapewnieniem dostępu do różnorodnych rozwiązań LEGO Education (minimum trzy różne pracownie, w tym koniecznie EV3 i WeDo),
  • Certyfikacją kadry w ramach szkoleń Akademii LEGO Education,
  • Dedykowaną salą dla minimum 12 uczniów o wysokim standardzie i odpowiednim
    wyposażeniu,
  • Poczuciem misji LEGO Education i dbałością o wysoką jakość kształcenia.

Tylko 7 placówek w Polsce spełniło te wymagania. Wśród nich jest Szkoła Podstawowa nr 1 im. III Tysiąclecia. Szkoła swoją przygodę z LEGO Education rozpoczęła już w 2010 roku. Ideą LEGO® Education jest wspieranie kreatywności, rozbudzania wyobraźni i zachęcania do uczenia się.

Czytaj więcej...

Turniej rummikuba

W poniedziałek 22 października odbył się w naszej szkole turniej rummikub. Uczestniczyło w nim 20 uczniów. Po zaciętej walce wyłoniono mistrza. Została nim uczennica klasy 7 b Emilka Michalec  II miejsce zajęła Patrycja Wieczorek, III miejsce Bartosz Wieczorek. Brawa dla zwycięzców !!!

Czytaj więcej...

„Szkolne Przygody Gangu Słodziaków”

W ramach starań o rozbudzanie u dzieci pasji czytania, Biblioteka Szkolna i nauczyciele edukacji wczesnoszkolnej Szkoły Podstawowej nr 1 im. III Tysiąclecia w Sycowie, przystąpili do konkursu edukacyjnego „Szkolne Przygody Gangu Słodziaków”.W klasie III c nauczycielka codziennie głośno czytała opowiadania z książki Renaty Piątkowskiej „Co się stanie na leśnej polanie czyli wesołe przygody Gangu Słodziaków”, aby zainteresować uczniów postaciami i losami członków Gangu. Po tym rytuale dzieci, które wykazywały się, potwierdzonym poprzez podpis rodziców codziennym domowym czytaniem, otrzymywały od nauczyciela nalepkę w Albumie ucznia.

Czytaj więcej...

Bicie rekordu !!!

Nasi uczniowie brali udział w biciu rekordu w jednoczesnym prowadzeniu resuscytacji krążeniowo - oddechowej.

Czytaj więcej...

Jesteś tutaj: Home