Font Size

SCREEN

Profile

Menu Style

Cpanel

W jedynce się koduje !!!

Już po raz trzeci nasza szkoła wzięła udział w Europejskim Tygodniu Kodowania. Podczas trwania tygodnia w tajniki programowania zostały wprowadzone przedszkolaki oraz ich wychowawcy. Staraliśmy się rozbudzić w nich pasję kodowania przy pomocy maty oraz kolorowych kubeczków, Scratch Jr, ozobotów, bee-botów i m-botów. Za swoje działania zostaliśmy nagrodzeni certyfikatem !!!! 

 

Czytaj więcej...

BEZPIECZNY DOLNOŚLĄZAK

Razem Kroczymy Jedną Drogą

Już po raz kolejny rozpoczęły się zajęcia integracyjne dla klasy T oraz klasy VII a. Są to zajęcia cykliczne, odbywające się co roku, a mające na celu włączenie uczniów niepełnosprawnych w życie szkoły i rówieśników.  W tym roku szkolnym razem będą odkrywali swoje umiejętności sportowe oraz rozwijali się poprzez sport i zabawę. Na początek - ziemniaczane potyczki - były okazją do świetnej zabawy i uśmiechu. Oby tak dalej.

Czytaj więcej...

Olimpiada Wiedzy o Lesie- etap gminny

Dnia 19 października, w naszej szkole odbył się gminny etap Olimpiady Wiedzy o Lesie. Ponad 30 uczniów z klasy V-VIII zmagało się z pytaniami dotyczącymi zwierząt, roślin i gospodarki leśnej. Uczniowie, którzy wykażą się najlepszą wiedzą  awansują do finału, który odbędzie się w grudniu. Czekamy z niecierpliwością na wyniki. 

Czytaj więcej...

Klasa VIII b i VIII a na wyjeździe we Wrocławiu

Dnia 24.09.2017 uczniowie klasy VIII b i VIII a  pod opieką p. A. Piśko  i p.E.Szymkowicz wzięli udział w XXI Dolnośląskim Festiwalu Nauki, który jest wielką "pigułką edukacyjną" - w krótkim czasie można było wysłuchać ciekawych wykładów, brać udział w dyskusjach z uczonymi, zwiedzać na co dzień niedostępne laboratoria i warsztaty badawcze przyrodników, lekarzy, inżynierów, humanistów i artystów. Dopełnieniem wyjazdu był udział klas w projekcji filmu „Dywizjon 303” w Cinema City Korona we Wrocławiu . Wszystko to wspaniały sposób na poszukiwanie i rozwijanie zainteresowań, efektywne uczenie się oraz ciekawie spędzony czas.

Czytaj więcej...

Mój czworonożny przyjaciel

Uczniowie naszej szkoły uczęszczający do klasy terapeutycznej, w tym roku szkolnym, mają ponownie okazję uczestniczyć w projekcie "Mój czworonożny przyjaciel". W ramach projektu biorą udział w zajęciach hipoterapii i dogoterapii, które odbywają się w stadninie koni "Na Wzgórzu" i są prowadzone przez wykwalifikowaną kadrę terapeutów. Dla dzieci jest to doskonała okazja do rozwoju na wielu płaszczyznach, zdobywania nowych doświadczeń i i wielozmysłowego poznawania świata wokół siebie.

Czytaj więcej...

II DZIEŃ PASJONATA

20 października po raz drugi w naszej szkole z inicjatywy          p. Joanny Kułak odbył się Dzień Pasjonata. Brali w nim udział nasi uczniowie, rodzice, dziadkowie oraz uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Sycowie . Hol szkoły stał się w tym dniu przestrzenią dla osób o wielu różnych zainteresowaniach. Modelarstwo, piernikowe słodkości, kolekcje monet i znaczków, maskotek, klocków LEGO, kart z piłkarzami, zbiory figurek, medali sportowych, modeli samochodów, rękodzieło to przykłady tematycznych stoisk, które można było odwiedzać podczas Dnia Pasjonata. Dzieci chętnie opowiadały o swoich zainteresowaniach. Miłośnicy chemicznych doświadczeń zaprezentowali wiele ciekawych eksperymentów. Oblegane było również stoisko z pysznymi naleśnikami, sałatkami i przekąskami. Największą atrakcją okazały się przejażdżki motorami. Odwiedzający głosowali na stoisko, które najbardziej im się podobało. 

Czytaj więcej...

Jesteś tutaj: Home