Font Size

SCREEN

Profile

Menu Style

Cpanel

ŻYCZENIA ŚWIĄTECZNE

Teatr Rodzice Dzieciom

Teatr Rodzice Dzieciom od prawie trzech miesięcy  przygotowuje kolejną niespodziankę .Tym razem rodzice wystąpią z dziećmi. Na razie nie zdradzamy jaka to sztuka, ale już niebawem, bo w lutym, odbędzie się premiera  w Centrum Kultury, na którą już dziś serdecznie zapraszamy. Podeszliśmy do tego tematu bardzo  ambitnie i wybraliśmy się do Teatru ATM we Wrocławiu na przedstawienie, aby zaczerpnąć inspiracji i doskonalić swój warsztat.

Czytaj więcej...

Prezenty dla dzieci z Przylądka Nadziei

I prezenty dla dzieci z Przylądka Nadziei pojechały. Jeszcze raz wielkie podziękowania dla wszystkich darczyńców, a dzieciom      z Przylądka życzymy zdrowia, wspaniałych Świąt i jeszcze wspanialszych prezentów.

Czytaj więcej...

ZAJĘCIA CHEMICZNE W NASZEJ SZKOLE

12 grudnia gościliśmy w naszej szkole panią  Dagmarę Pawlak, która jako przedstawiciel branży chemicznej przedstawiła dzieciom z Publicznego Przedszkola nr 2         oraz uczniom klasy 2a  na zajęciach chemicznych  sposób wytwarzania mydła i perfum wraz z krótkim omówieniem podstawowych zasad. Wykorzystując reaktywność bezpiecznych odczynników wykonała  również efektowne doświadczenia chemiczne, które pokazały jak piękna i kolorowa jest chemia. Dzieci poznały znaczenie skali pH- dowiedziały się co w przyrodzie charakteryzuje się odczynem kwasowym, a co zasadowym oraz  miały okazję sprawdzić jaki odczyn posiada woda i inne płyny spożywcze. Podczas dwugodzinnego spotkania dzieci poznały kilka pojęć chemicznych- nazwy sprzętów, nazwy roztworów i znaczenie  pojęcia rozpuszczalnika chemicznego.

Czytaj więcej...

Kolorowa Świetlica

TRADYCJE BOŻONARODZENIOWE – pod takim hasłem spotkały się dnia 20.12.17 dzieci ze świetlicy i klasy T na zajęciach integracyjnych z cyklu Kolorowa Świetlica. Najpierw odbyła się rozmowa na temat Świąt Bożego Narodzenia w domach uczestników spotkania, której towarzyszyło wiele pozytywnych emocji. Następnie dzieci odgadywały tematyczne zagadki i wykonały nie typową choinkę z odrysowanych dłoni. Ostatnim elementem spotkania były wspólne życzenia : WESOŁYCH ŚWIĄT.

Czytaj więcej...

MY I NASZE EMOCJE- SPOTKANIE Z PRZEDSZKOLAKAMI

We wtorek grupa „Biedronki” z Publicznego Przedszkola Nr 3 spotkała się psychologiem szkolnym Angeliką Marczyk. Tematem spotkania były emocje. Na początku warsztatów każdy z uczestników przedstawił się. Następnie każde dziecko miało powiedzieć coś miłego o drugiej osobie, rzucając kłębkiem włóczki - tworząc sieć. Podczas zajęć dzieci rozpoznawały poszczególne emocje oraz chętnie pokazywały swoje emocje. Zajęcia prowadzone przez psychologa miały na celu głównie wspieranie rozwoju społeczno-emocjonalnego. Poprzez zabawę dzieci mogły nauczyć rozpoznawać i akceptować emocje własne i innych osób oraz uczyć się je wyrażać.

Czytaj więcej...

Spotkanie bożonarodzeniowe w Drołtowicach

Już po raz kolejny odbyło się SPOTKANIE BOŻONARODZENIOWE Szkolnych Klubów Europejczyka           w Drołtowicach. Uczniowie brali udział w Jasełkach oraz wspólnym kolędowaniu.

Czytaj więcej...

Jesteś tutaj: Home