Font Size

SCREEN

Profile

Menu Style

Cpanel

DZIEŃ PASJONATA

  

Masz ciekawe hobby-zainteresowania!!!

Podziel się z innymi swoim ciekawym hobby, zainteresowaniami lub sposobem spędzania wolnego

czasu, innymi słowy podaj swoją receptę na nudę.

Jeśli Ty i Twoja Rodzina (Rodzice, Dziadkowie, Rodzeństwo) posiadanie ciekawe kolekcje

np. znaczków pocztowych, klocków Lego, lalek, maskotek, monet, interesujecie się podróżami,

motoryzacją, wędkarstwem, robotyką, malarstwem, fotografią i chcecie

się tym pochwalić, jest ku temu okazja.

Zapraszamy Was do udziału w II DNIU PASJONATA, który odbędzie

się 20 października 2018 roku o godz.15.00

na terenie Szkoły Podstawowej Nr 1 im. III Tysiąclecia w Sycowie.

Aby dokonać zgłoszenia, należy pobrać kartę zgłoszeniową z załącznika (www.sp1sycow.pl)

i odesłać drogą mailową na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub dostarczyć osobiście do sekretariatu szkoły.

Termin nadsyłania zgłoszeń do 12 października 2018r.

                                                                             Zapraszamy

 Karta zgłoszenia udziału w DNIU PASJONATA
| Pobierz |

Warsztaty o znaczeniu WODY

3.10.2018 uczniowie klasy 5 A i 5 B brali udział w warsztatach "EKObieg -zajęcia edukacyjne o znaczeniu wody dla dzieci i młodzieży Aglomeracji Wrocławskiej". Na warsztatach uczniowie przeprowadzali doświadczenia między innymi z tworzenia tęczy oraz wulkanu wodnego. Na koniec warsztatów mogli zobaczyć efekt działania sublimacji na przykładzie ciekłego azotu. Podsumowaniem warsztatów było zwiedzanie Hydropolis.

Czytaj więcej...

Niecodzienna lekcja klasy 4b

W ramach obchodów stulecia odzyskania niepodległości klasa 4bodbyła niecodzienną lekcję języka polskiego. Wraz z wychowawczynią uczniowie 4b udali się do Biblioteki Publicznej w Sycowie, gdzie zostałyprzeprowadzone warsztaty „Mirabelka – kiełkująca historia”, nawiązując e do książki Cezarego Harasimowicza pt. „Mirabelka”. Uczniom została przybliżona tematyka drugiej wojny światowej i życia w getcie. Czwartoklasiści wypowiadali się na temat miłości w ogóle i miłości do ojczyzny. Ozdabiali liśćmi w kształcie swych dłoni drzewo, a także kolorowali biało-czerwone liście i zawieszali je na gałęziach prawdziwego drzewa mirabelki, która rośnie w ogrodzie przy bibliotece.

Czytaj więcej...

NIEZAPOMNIANA NOC ŚWIETLIKÓW

W ostatni wrześniowy piątek grupa dzieci z klas III uczęszczających do świetlicy miała okazję przeżyć wyjątkową przygodę, którą była noc w naszej szkole. Na świetlików czekało wiele atrakcji. Trzecioklasiści zmierzyli się z matematyczną grą na holu szkoły i mogli wykazać się sprawnością w różnych zabawach. Wieczorem dzieci udały się na poszukiwania ukrytego skarbu. Aby go zdobyć musiały realizować kolejne zadnia i odpowiadać na pytania, które nie zawsze były łatwe. Dużą atrakcją okazała się przygotowana przez p. Alicję wata cukrowa. Po kolacji nadszedł czas na wieczorne zwiedzanie szkoły z latarkami. Trzecioklasiści w ciemnościach dotarli do tajemniczych miejsc w szkole, do których na co dzień nie mają wstępu. Dzielne świetliki wykazały się odwagą.

Czytaj więcej...

Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania

Dnia 27 października w klasach I-III obchodziliśmy Dzień Chłopca połączony z Ogólnopolskim Dniem Głośnego Czytania. Zaprosiliśmy na to spotkanie leśniczego p. Grzegorza Tajaka. Gość przeczytał mam pięknie opowiadanie pt. ”Jeż Jerzyk”, a następnie ciekawie opowiadał o lesie. Święto zakończyliśmy poczęstunkiem przygotowanym przez rodziców.

Czytaj więcej...

Dzień chłopaka w klasie VIII A

Dziewczęta z klasy VIII A uczciły święto chłopców przygotowując dla nich specjalny turniej zakończony nagrodami, którymi były bardzo ciepłe skarpetki na zimę i cukierki. W ramach rywalizacji należało między innymi: zatańczyć tango argentyńskie z różą w zębach, zaśpiewać piosenkę disco polo (tu wyróżnił się Paweł), odgadnąć który z celebrytów znajduje się na zdjęciu oraz rozpoznać przyniesione przez koleżanki akcesoria urodowe np. wałki do włosów. Wszyscy bawili się doskonale.

Złoci chłopcy i srebrne dziewczęta

Na medal spisali się lekkoatleci z naszej szkoły, którzy drugiego października rywalizowali w gminnych sztafetowych biegach przełajowych. Chłopcy okazali się najlepsi w gminie, natomiast dziewczęta zajęły drugie miejsce. Drużyna dziewcząt: Wiktoria, Ines , Maja , Marta, Hanna, Zofia, Agata, Martyna, Aleksandra, Adrianna. Drużyna chłopców: Jakub, Jakub, Antoni, Bartłomiej, Arkadiusz, Marcel, Dawid, Witold, Kacper, Michał.

Czytaj więcej...

Jesteś tutaj: Home