Font Size

SCREEN

Profile

Menu Style

Cpanel

Wycieczka czwartoklasistów do Wrocławia

Dnia 25.10.2017 r. uczniowie klasy IV c i IV d pojechali do Parku Trampolin „JumpWorld”. Celem wycieczki było wyrabianie nawyku aktywnego spędzania wolnego czasu oraz rozwijanie zainteresowania sportem. Rozrywka rozpoczęła się od rozgrzewki, którą uczniowie wykonali pod opieką trenerów. Potem uczestnicy wycieczki wykonywali skoki do basenu z gąbkami, korzystali z różnej wielkości trampolin oraz mogli jednocześnie zagrać w zbijaka, siatkówkę  i doskonalić rzuty      do kosza. Każdy znalazł coś dla siebie, a podczas zabaw na trampolinach można było spożytkować niemałe pokłady energii. Wycieczka dostarczyła uczniom dużo radości  i wiele niezapomnianych wrażeń związanych ze skakaniem.

Czytaj więcej...

„Kolorowa Świetlica”

Dnia 30.10.17 odbyły się pierwsze w tym roku zajęcia integracyjne z cyklu „Kolorowa Świetlica”. Dzieci z klasy T             i świetlicy szkolnej wspólnie wykonały prace plastyczną pt.”Różne oblicza dyni” oraz miło spędziły czas na wzajemnych rozmowach.

Czytaj więcej...

Motylki w naszej szkole

26 października 2017 r dzieci z grupy Motylków, z Publicznego Przedszkola  nr 3  po raz kolejny odwiedziły Szkołę Podstawową nr 1 w Sycowie. Tym razem celem spotkania były zajęcia wychowania fizycznego z kolegami z klasy I. Gospodarzem zabaw ruchowych był tym razem pan Jarosław Jagieniak - nauczyciel wf - u. Podczas lekcji wszystkie dzieci zostały podzielone na zespoły i pod kierunkiem starszych koleżanek z klas starszych: Majki Bugały, Gabrysi Szury, Hani Kuźmicz i Hani Hoja, które  wzięły udział w rozgrzewce. Kolejnym etapem były zabawy integracyjne: Berek, Samoloty, Pająk i Muchy czy Powódź, które wymagały od małych sportowców nie tylko koordynacji całego ciała i wytrzymałości ale przede wszystkim zręczności. i umiejętności współdziałania. Dzięki wspaniałej atmosferze i gościnności "gospodarzy" uśmiech z buziaków przedszkolaków długo jeszcze nie znikał z twarzy, a zmęczenie szybko minęło.

Czytaj więcej...

Pasowanie na Świetlika

30 października, zgodnie z tradycją świetlicy szkolnej, odbyło się uroczyste pasowanie na „Świetlika”. Uczniowie zaprezentowali swoje umiejętności muzyczne, taneczne oraz recytatorskie. Aby zostać przyjętym do grona Świetlików, przystąpili do ślubowania, po którym Pani wicedyrektor Krystyna Turska pogratulowała uczniom klas pierwszych, życząc wielu przyjemnych chwil, sukcesów w nauce oraz radości w życiu świetlicowym. Wielką     i słodką atrakcją był tort upieczony specjalnie na tę okazję  przez Piekarnię - Cukiernię Zbigniew Buła. Serdeczne podziękowania składamy również tacie Julki - Panu Przemysławowi Buła.

Czytaj więcej...

Gminny Festiwal Piosenki Młodzieżowej i Dziecięcej w Sycowie

II miejsce Zuzanna Guder, wyróżnienie Urszula Kędzia

WARSZTATY PROFILAKTYCZNE DLA UCZNIÓW W DNIACH OD 13.11-14.11.2017R.

Dnia 13 listopada 2017r. warsztaty zostaną przeprowadzone w klasach II i VII, a dnia 14 listopada 2017r. będą to klasy IV i VI. Zajęcia będą prowadzone przez specjalistę z Pracowni Profilaktyki „EMPATIA”. Klasy drugie będzie obowiązywał program „Ja i Ty”, klasy IV i VI „Przemocy mówimy nie”, natomiast klasy VII będą miały warsztaty pt. „Ja mówię - ty słuchasz- rzecz o komunikacji”.

Program: „Ja i Ty”

Program ten jest oparty o cykl trzech opowiadań mających odniesienie do problematyki uzależnień oraz dopasowanych treścią do wieku uczniów. Uczestnicy zajęć poznają pozytywnych bohaterów, z których postawą mogą się utożsamiać. 
Czas trwania zajęć: 45 min.

Program: „Przemocy mówimy nie”

Zamierzamy zwiększyć  świadomość uczniów w zakresie przemocy i  jej wpływu na życie młodego człowieka. Podczas zajęć analizowane są także przyczyny i podstawy zachowań agresywnych oraz narzędzia reagowaniana nią.

Czas trwania zajęć: 45 min.

Program: „Ja mówię - ty słuchasz- rzecz o komunikacji”

Celem programu jest zaproszenie dzieci do zapoznania się z  konstruktywnymi sposobami komunikowania się z rówieśnikami i wdrażania tych sposobów w życie. Motto programu: lepsza komunikacja to lepsze relacje. Zajęcia warsztatowe.

Czas trwania zajęć: 45 min.

Zestawienie ofert

 

 Zestawienie ofert
| Pobierz |

 

Jesteś tutaj: Home