Font Size

SCREEN

Profile

Menu Style

Cpanel

Święto Konstytucji 3 Maja

3 maja 1791 r. - Sejm Czteroletni po burzliwej debacie przyjął przez aklamację ustawę rządową, która przeszła do historii jako Konstytucja 3 Maja. 227 lat temu była to druga na świecie i pierwsza w Europie ustawa regulującą organizację władz państwowych, prawa i obowiązki obywateli. Z tej okazji został przygotowany apel pod kierunkiem p. Urszuli Gabryelskiej i p. Danuty Nogali.

Czytaj więcej...

75. rocznica Powstania w Getcie Warszawskim

19 kwietnia uczniowie naszej szkoły wzięli udział w ogólnopolskiej akcji społeczno-edukacyjnej „Żonkile”, poświęconej 75 rocznicy Powstania w Getcie Warszawskim. Żonkile symbolizują pamięć, szacunek i nadzieję. Związane są z postacią Marka Edelmana, ostatniego przywódcy Żydowskiej Organizacji Bojowej, który w każdą rocznicę powstania w getcie warszawskim dostawał te kwiaty od anonimowej osoby. Sam również co roku 19 kwietnia składał pod Pomnikiem Bohaterów Getta bukiet żółtych kwiatów - często były to właśnie żonkile. Tego dnia w szkole były rozdawane papierowe żonkile-symbol pamięci o powstańcach z 1943 roku. Uczniowie klas IV - VII obejrzeli film „Nie było żadnej nadziei. Powstanie w getcie warszawskim 1943”. Przeprowadzono także zajęcia w ramach koła historycznego na którym omówiono przebieg powstania w getcie warszawskim.

Czytaj więcej...

Klasa V B na wycieczce w Mosznej

W dniach 25-26. 04.18 r. uczniowie V B wraz z wychowawcą P.Gabrielą Gigiel wyjechali na wycieczkę. Uczestniczyli w Zielonej Szkole Akademii Pana Hrabiego na zamku w Mosznej. W trakcie zajęć poznano podstawowe zasady savoir -vivru, przygotowano własny herb , wieczorem zwiedzano zamek, uczestniczono w lekcji eliksirów oraz poszukiwano kamienia filozoficznego. Uczniowie spędzili noc w zamkowych komnatach. Słynący z 99 wież i 365 pomieszczeń Zamek swym niesamowitym urokiem i bajkową architekturą, a także rozległym parkiem z kilkusetletnimi dębami i lipami oczarował ich .Do teraz skrywa on wiele tajemnic, które czekają na odkrycie... 

Czytaj więcej...

ZAPRASZAMY NA POPOŁUDNIE Z BIRONAMI

XV Gminny Konkurs Wiedzy o Regionie

25 kwietnia w Muzeum Regionalnym w Sycowie odbył              się jubileuszowy XV Gminny Konkurs Wiedzy o Regionie. Honorowy patronat nad konkursem objął Burmistrz Miasta         i Gminy Sławomir Kapica. Konkurs ma na celu przybliżenie historii regionu, popularyzację wiedzy o Sycowie i najbliższej okolicy. Tegoroczny konkurs poświęcony jest ostatnim gospodarzom Sycowa – Rodzinie Biron von Curland. Trzyosobowe drużyny ze Szkół Podstawowych z terenu Miasta    i Gminy Syców rywalizowały podczas I etapu biorąc udział w trzech konkurencjach. II etap konkursu zostanie przeprowadzony w parku miejskim 6 maja podczas POPOŁUDNIA Z BIRONAMI. 

Czytaj więcej...

Klasa VIa, VIb i VIIa na wycieczce w Krakowie

W dniach 23-24.04.2018 klasy VI a, VI b i VII a wraz z wychowawcami były na wycieczce w Krakowie i Bochni.                W Krakowie uczniowie odwiedzili Wawel, Smoka Wawelskiego, Sukiennice, Uniwersytet Jagielloński, Muzeum Historyczne Miasta, spacerowali Plantami oraz odwiedzili ul. Floriańską. Wieczorem czekały na nie liczne atrakcje przygotowane przez animatorki. Następnego dnia wczesnym rankiem wszyscy wyruszyli do Ogrodu Doświadczeń im. Stanisława Lema w Krakowie a następnie odwiedzono kopalnię soli w Bochni.  

Czytaj więcej...

Warsztaty kulnarne

26 kwietnia klasy szóste, w ramach zajęć technicznych wzięły udział w warsztatach kulinarnych. Na zajęciach uczniowie wysłuchali wykładu o zdrowym żywieniu i mieli okazję przyrządzania i udekorowania naleśników. Oprócz nauki, zajęcia były świetną zabawą kulinarną.

Czytaj więcej...

Jesteś tutaj: Home