Font Size

SCREEN

Profile

Menu Style

Cpanel

Zakończenie projektu „Erlebnisreise mit Deutsch”.

Uczniowie klas ósmych przystąpili w ubiegłym roku szkolnym do konkursu „Erlebnisreise mit Deutsch” („Z niemieckim w drogę”). Był to projekt realizowany przez Goethe-Institut we współpracy z wydawnictwem LektorKlett. Zadaniem konkursowym było przygotowanie plakatu w języku niemieckim na temat „Deutsch um uns herum”. Uczennice klas ósmych (Daria, Urszula, Zofia, Julia, Julia oraz Julia) z dużym zaangażowaniem przygotowywały pracę konkursową na dodatkowych zajęciach z języka niemieckiego. wUdało im się uzyskać nagrodę w kategorii „Gewinner”- szkoły nagrodzone. We wrześniu nasza szkoła otrzymała jeden ze 150 pakietów z materiałami dydaktycznym do nauki języka niemieckiego- Box Erlebnisreise.

Czytaj więcej...

EUROPEJSKI DZIEŃ JĘZYKÓW OBCYCH

28 września odbył się w naszej szkole Europejski Dzień Języków Obcych. W ramach jego obchodów uczniowie klas I-III mogli sprawdzić swoje umiejętności językowe rozwiązując różne zadania przygotowane w formie stacji. Na uczniów czekały m.in.: gra memory z flagami państw, mapa Europy wraz z pamiątkami charakterystycznymi dla jej różnych zakątków, kartka z kalendarza z brakującymi nazwami dni tygodnia, koszyki podpisane nazwami owoców i warzyw, które należało napełnić oraz inne gry i zabawy. Dzieci bardzo chętnie korzystały z przygotowanych atrakcji.

Czytaj więcej...

Europejski Dzień Języka

Dziękujemy za zaproszenie uczniów naszej szkoły do udziału     w językowych zmaganiach, które odbyły się w Szkole Podstawowej nr 3 oraz w Liceum Ogólnokształcącym. Nauka poprzez zabawę wraz z odrobiną rywalizacji jest tym, co lubimy najbardziej!

Czytaj więcej...

Nasi uczniowie w Dzielnicy Czterech Wyznań

Po zakończonych wakacjach grupa uczniów naszej szkoły kontynuuje projekt pt.: „Energia Miasta”, w ramach którego poznaje ofertę edukacyjno-kulturalno-kulinarną Wrocławia. Podczas ostatniego wyjazdu, w atmosferze tolerancji i otwartości uczestniczyliśmy w spotkaniu z różnymi religiami oraz wyznaniami chrześcijańskimi w Dzielnicy Czterech Wyznań we Wrocławiu, zwanej też Dzielnicą Czterech Świątyń lub Dzielnicą Wzajemnego Szacunku. Zwiedzanie rozpoczęło się od barokowego Rzymsko-Katolickiego Kościoła Św. Antoniego z Padwy, w którym zostało odprawione pierwsze nabożeństwo po zakończeniu drugiej wojny światowej. Kolejną  świątynią była Synagoga pod Białym Bocianem, w której młodzież mogła się spotkać z przedstawicielem gminy żydowskiej i zaznajomić z różnicami, a także cechami wspólnymi judaizmu i chrześcijaństwa.

Czytaj więcej...

UCZYMY SIĘ PŁYWAĆ

Od września 2018 r. w naszej szkole realizowany jest projekt w którym uczniowie klas III uczą się pływać. Zajęcia odbywają się na pływali w Ostrzeszowie pod okiem wykwalifikowanych instruktorów. Po lekcji pływania dzieci mają czas na wspólną zabawę. Wyjazdy sprawiają dużą frajdę dzieciom i nie mogą się doczekać kolejnego wyjazdu.

Czytaj więcej...

WSPARCIE DLA HANI

Kochani Rodzice
Przekazaliśmy zebrane przez Was środki w wysokości 2013,00 zł na konto Przylądek Nadziei dla małej sycowianki i udostępniamy prośbę taty Pawła Próby o wsparcie dla Hani.
Drodzy przyjaciele, znajomi oraz wszystkie osoby dobrej woli i wielkiego serducha!
Niestety!!! U naszej 8-miesięcznej ukochanej córeczki zdiagnozowano w lipcu chorobę nowotworową układu nerwowego! Aktualnie Hania jest w trakcie chemioterapii.
Nie jest łatwo o to prosić, ale jeśli chcielibyście pomóc HANI w walce z jednym z najbardziej ZŁOŚLIWYCH NOWOTWORÓW dziecięcych - NEUROBLASTOMĄ możecie dokonywać choćby najmniejszych wpłat na konto Fundacji „NA RATUNEK dzieciom z chorobą nowotworową” .
Nr konta: 11 1160 2202 0000 0001 0214 2867 - koniecznie z tytułem wpłaty: „Hanna Próba”

Czytaj więcej...

Zbiórka przyborów szkolnych

      Uwaga!

W naszej szkole organizowana jest zbiórka artykułów szkolnych dla Dzieci z Domu Dziecka w Ostrzeszowie. Do piątku                5 października 2018r. zbieramy przybory szkolne               i materiały do zajęć plastycznych. Podarunki można przynosić do p. Agnieszki Maj i p. Beaty Noculak lub do wychowawców.

                 I TY MOŻESZ POMÓC                                                                                                           Dziękujemy za wsparcie

Jesteś tutaj: Home