Font Size

SCREEN

Profile

Menu Style

Cpanel

Wycieczka klasy VI a do Wrocławia

19 października 2017r. uczniowie z klasy VI a mieli okazję odwiedzić w Domku Romańskim Galerię Foto-Gen oraz wzięli udział w koncercie Jose Torres & Havana Dreams w Narodowym Forum Muzyki we Wrocławiu. Za pomoc i opiekę nad uczniami dziękuję p. Paulinie Syposz- Ciemny                      oraz p. Agnieszce Gadomskiej.

https://www.facebook.com/GaleriaFOTOGEN/posts/1476580509316163  

Czytaj więcej...

Moje pierwsze kroki w programowaniu

EUROPEJSKI TYDZIEŃ KODOWANIA 2017

Projekt w którym uczniowie biorący udział w zeszłorocznym programie #SuperKoderzy rozpoczęli naukę programowania wśród swoich kolegów z klas I-III przy pomocy  ScratchJr, ozobotów, Lego WeDo, Bee- botów i Mbotów.

Czytaj więcej...

Projekt „Ssaki morskie – nauka i edukacja”

Nasza szkoła jest uczestnikiem międzynarodowego projektu „Ssaki morskie – nauka i edukacja”. W projekcie uczestniczy dziewięć placówek naukowo- edukacyjnych i organizacji pozarządowych      z Niemiec, Szwecji, Belgii i Danii. Polskimi partnerami są: Stacja Morska Instytutu Oceanografii Uniwersytetu Gdańskiego im. Profesora Krzysztofa Skóry oraz Fundacja Rozwoju Uniwersytetu Gdańskiego (FRUG). W kursie uczestniczyło łącznie 70 nauczycieli z 12 województw. Naszą szkołę reprezentowała p. Izabela Noczyńska- Drozd. Celem projektu jest zapoznanie uczniów           z pracą naukowca – biologa morza, umożliwienie uczestnikom nabycia teoretycznej i praktycznej wiedzy o ekologii i biologii ssaków morskich. Ma on także na celu zwiększenie zainteresowania młodzieży naukami ścisłymi . W ramach projektu przewidziane jest utworzenie szkół letnich            dla uczniów. Wszystkie przedsięwzięcia bazują na bogatym doświadczeniu naukowym placówek biorących udział w projekcie. Ssaki morskie będące ambasadorami mórz i oceanów są obecnie zagrożone hałasem podwodnym, zanieczyszczeniem plastikiem oraz negatywnym wpływem rybołówstwa.

Czytaj więcej...

Dzień Edukacji Narodowej

Czytaj więcej...

Uczniowie klas pierwszych


   Szkolna kronika filmowa przedstawia naszych najmłodszych uczniów.

                     https://youtu.be/AzH9fftm5fI

Czytaj więcej...

Spotkanie dzieci z kół tanecznych na pożegnaniu lata

Dzieci, które w ubiegłym roku szkolnym uczęszczały na koło taneczne, spotkały się w pizzerii Rumcajs w Sycowie. Spotkanie było nagrodą za liczne występy taneczne dzieci na imprezach szkolnych, udział w projektach, uświetnianie festynów oraz reprezentowanie szkoły w środowisku lokalnym podczas obchodów różnych  uroczystości i imprez masowych.

Czytaj więcej...

Motylki w naszej szkole

Dnia 12 października 2017r pięciolatki z grupy „Motylków" wybrały się do Szkoły Podstawowej nr 1 w Sycowie                     na spotkanie z panią higienistką Małgosią Pietras. Celem spotkania było podsumowanie wiadomości związanych             z omawianą tematyką "W zdrowym ciele zdrowy duch". Pani Małgosia przypomniała dzieciom zasady zdrowego odżywiania oraz zasady higieny. Ponadto szczególną uwagę zwróciła na sposoby zapobiegania chorobom związanym z jesienną porą roku. Odwiedziny w szkole to także okazja by spotkać się z paniami dyrektor: Jolantą Trela i Krystyną Turską, które z radością powitały przedszkolaków w swoim gabinecie. Korzystając z okazji dzieci odwiedziły także szkolną bibliotekę, gdzie pani Jola Zatylna wprowadziła je w tajniki korzystania ze zbiorów.

Czytaj więcej...

Jesteś tutaj: Home