Font Size

SCREEN

Profile

Menu Style

Cpanel

W klimacie collage, umbro i baklawy

W sobotę 17.03. grupa naszych uczniów, biorących udział w projekcie „Energia Miasta” finansowanym ze środków Fundacji PZU uczestniczyła w drugiej wycieczce do Wrocławia, która rozpoczęła się od warsztatów z techniki collage w Muzeum Narodowym. W czasie zwiedzania stałych wystaw muzeum zawierających dzieła śląskich i europejskich artystów z różnych okresów  historii urzekły nas swym pięknem dzieła z  XVII, XVIII     i XIX wieku, w szczególności  „Pejzaż zimowy z łyżwiarzami” Pietera Brueghl’a młodszego oraz portret „Rodziny w Parku”. Odkryliśmy również obraz przedstawiający „Fanny Biron”. Zobaczyliśmy przykłady collage z początków XX w., a potem sami zabraliśmy się za tworzenie swoich.

Czytaj więcej...

Motylki na trzecich zajęciach szachowych

15 marca 2018 r. odbyły się kolejne zajęcia szachowe dla Motylków. Pięciolatki z Przedszkola nr 3 spotkały się w naszej szkole z p. Beatką Noculak, która tym razem zapoznała dzieci ze sposobami poruszania się Gońca. Na początek przedszkolaki przypomniały sobie ustawienie figur i pionków na szachownicy oraz zasady poruszania się Króla i Wież.

Czytaj więcej...

Próbowali pobić rekord Guinnessa !!!!

W dniach 13-14.03.2018 r. dziesięcioosobowa grupa czwartoklasistów pod opieką p. Beaty Noculak i p. Moniki Ostrowskiej uczestniczyła w wycieczce do Warszawy w ramach podsumowania programu edukacyjnego „mPotęga”.  W pierwszym dniu wycieczki uczniowie zobaczyli wiele ciekawych miejsc w Warszawie, m. in. Zamek Królewski, Stadion Narodowy, Pałac Prezydencki, Grób Nieznanego Żołnierza, Pałac Kultury i Nauki. Drugiego dnia uczestnicy programu wzięli udział w Pikniku Matematycznym w Centrum Nauki Kopernik, w którym rozwiązywali łamigłówki matematyczne i zwiedzali ekspozycje tego wyjątkowego miejsca.

Czytaj więcej...

VII Powiatowy Konkurs Języka Angielskiego dla uczniów klas III-VII

Dnia 12.03.br. odbył się VII Powiatowy Konkurs Języka Angielskiego dla Uczniów klas III - VII Szkół Podstawowych. Organizatorem tego konkursu było Powiatowe Centrum Edukacji i Kultury w Oleśnicy. Naszą szkołę reprezentowali: Maja Świstak  i Karol Wolarz z klasy 3a (kategoria I) oraz Małgorzata Byrka         z klasy 6a (kategoria II). Uczniów przygotowali p. Katarzyna Otwinowska oraz p. Ewa Piwowarska.

Czytaj więcej...

Krasnale w naszej szkole poznają szachy

Dnia 09.03.2018 r. gościliśmy w naszej szkole grupę Krasnali    z Przedszkola nr 3 im. Małego Księcia. Przedszkolaki spotkały się z p. Beatą Noculak, aby poznać zasady gry w szachy. Dzieci wysłuchały opowiadania o krainie zwanej Szachogrodem,  jej mieszkańcach i miejscu na szachownicy.  Kolejne spotkanie będzie miało na celu poznanie zasad poruszania się figur.

Czytaj więcej...

Efekt zbiórki dla zwierząt ze schroniska "Oleśnickie Bidy"

Zakończyła się akcja pomocy zwierzętom ze schroniska "Oleśnickie Bidy". Krótka relacja z wizyty wolontariuszki i jej pieska. Serdecznie dziękujemy za wrażliwość i hojność             w niesieniu pomocy potrzebującym zwierzętom.

Czytaj więcej...

Podsumowanie Projektu Fit 4 Life

We wtorek 13.03.2018  w Centrum Kultury odbyła się Gala projektu edukacyjnego  FIT 4 LIFE, którego uczestnikami byli uczniowie naszej szkoły a organizatorami nauczyciele Liceum Ogólnokształcącego im. T. Kościuszki w Sycowie.

Czytaj więcej...

Jesteś tutaj: Home