Font Size

SCREEN

Profile

Menu Style

Cpanel

KOŁO GRY I ZABAWY ROZWIJAJĄCE LOGICZNE MYŚLENIE

W tym tygodniu podczas koła „Gry i zabawy rozwijające logiczne myślenie” dzieci tworzyły wielobarwne bańki mydlane. Do zabawy były potrzebne nam: woda, barwniki spożywcze i mydło. Zarówno pierwsza jak i druga grupa miały świetną zabawę. Oto kilka zdjęć pokazujących, jakie ciekawe efekty udało się nam stworzyć.

Czytaj więcej...

Oddaj głos na Bibliotekę Publiczną w Sycowie

Oddaj głos na Bibliotekę Publiczną w Sycowie

www.wspolneczytanie.pl

Przedszkolaki w naszej szkole

W dniu 4 października 2017r. sześciolatki z Publicznego Przedszkola nr 3 Im. Małego Księcia zwiedzały Szkołę Podstawową nr I. Dzieci z dużym zainteresowaniem obserwowały całą szkołę. Biedronki odwiedziły sekretariat gdzie przywitały się z Panią Dyrektor. Odwiedziły również świetlicę szkolną, bibliotekę, stołówkę, salę gimnastyczną, salę informatyczną, gabinet pani pielęgniarki a także klasę pierwszą i trzecią, w której przedszkolaki mogły przywitać        się ze swoimi kolegami.

Czytaj więcej...

„Matematyczny czar” w Szkole Podstawowej nr 1 w Sycowie
                                                          Z radością informujemy, iż po raz drugi otrzymaliśmy dofinansowanie z fundacji „mBanku”               na realizację projektu rozwijającego zainteresowania matematyczne. Uczniowie klas 4-7 poczynili już pierwsze kroki w jego realizacji. Tym razem wykorzystują swoje umiejętności matematyczne       w takich dziedzinach jak astronomia, muzyka, informatyka, gastronomia, ekonomia czy też sport. Posługują się głównie metodami aktywnymi, a nauczyciele pełnią rolę doradców i opiekunów. Wypracowane materiały zostaną udostępnione całej społeczności szkolnej oraz społeczności lokalnej. Podsumowaniem projektu będzie „Święto Matematyków”, podczas którego na wszystkich uczniów czeka ASTRONOMICZNA NIESPODZIANKA.

                                                             Koordynator projektu Krystyna Turska

Czytaj więcej...

Nauka gry na gitarze

Zajęcia z nauki gry na gitarze, jedna z trzech grup

Czytaj więcej...

Uczniowie SP nr 1 na XX Dolnośląskim Festiwalu Nauki

Dnia 27.09.2017 uczniowie Koła Polonistycznego pod opieką p. A. Piśko wzięli udział w XX Dolnośląskim Festiwalu Nauki, który przebiegał pod hasłem „Nauka bez granic”. Uczniowie uczestniczyli w zajęciach „Przyszedła do mnie kobieta,                  czyli o fleksji”, "Nad dachami i na ulicach Wiednia”. Dzięki tym zajęciom dzieci mogły wirtualnie zwiedzać najważniejsze zabytki Wiednia i pospacerować jego ulicami, dowiedzieć się, jakie trudności sprawia odmiana wyrazów  w języku polskim.

Czytaj więcej...

Narodowe czytanie z udziałem uczniów klasy VI a

W pierwszych dniach września uczniowie klasy VI a skorzystali   z zaproszenia Biblioteki Publicznej do udziału w akcji Narodowe Czytanie. W tym roku zapoznali się z „Weselem” Stanisława Wyspiańskiego. Dzięki ciekawie przygotowanym zajęciom uczniowie przenieśli się do chaty  w Bronowicach        i wsłuchiwali w wypowiedzi uczestników wesela panny               z ludu z artystą.

Czytaj więcej...

Jesteś tutaj: Home