Font Size

SCREEN

Profile

Menu Style

Cpanel

Występ z okazji Dnia Kobiet

8 marca 2018r. odbył się w naszej szkole występ z okazji Dnia Kobiet zatytułowany „Ein Blümlein für die Frauen”, przygotowany przez uczniów klas IV-VII.  Uczniowie wystąpili     w montażu słowno-muzycznym w języku niemieckim, który był upominkiem dla wszystkich Pań i koleżanek z naszej szkoły       i miał uprzyjemnić ich święto. Podczas występu zostały zaprezentowane wiersze niemieckich poetów  i piosenki niemieckojęzycznych wykonawców. Mieliśmy okazję wysłuchać piosenki  pt. „Oma liebt Opapa”, „Danke Mama”, „Einmal am Tag”, „Ein biβchen Frieden” oraz wierszy o tematyce miłosnej. Był również czas na życzenia od Pani Dyrektor i chłopców.

Czytaj więcej...

Europejski Dzień Logopedy

Europejski Dzień Logopedy obchodzony jest we wszystkich krajach Unii Europejskiej. Święto ma na celu zachęcenie rodziców, by nie zwlekali z konsultacją u specjalisty dziecka, które ma problem z mówieniem. W naszej szkole z tej okazji       5 marca odbył się  logopedyczny konkurs recytatorski. Dzieci uczęszczające na logopedię miały okazję zaprezentować swoje umiejętności podczas recytacji wierszyka, zawierającego trudność artykulacyjną. Po występie uczestnicy otrzymali pamiątkowy dyplom oraz drobny upominek. Gratulujemy.         Była też możliwość skorzystania z bezpłatnych konsultacji  logopedycznych prowadzonych przez panie: neurologopedę Agnieszkę Matyszczak oraz logopedę Agnieszkę Maj.

Czytaj więcej...

III miejsce w „Powiatowych Mistrzostwach Językowych w kategorii języka niemieckiego”!

7 lutego 2018r. w Powiatowym Centrum Edukacji i Kultury w Oleśnicy odbyły się I Powiatowe Mistrzostwa Językowe w kategorii języka niemieckiego dla klas IV - VII szkół podstawowych. W trakcie konkursu uczniowie rozwiązywali test sprawdzający kluczowe umiejętności językowe oraz wiadomości z zakresu gramatyki, leksyki i wiedzy o krajach niemieckojęzycznych. Do konkursu przystąpili uczniowie szkół podstawowych z Oleśnicy i powiatu oleśnickiego. Naszą szkołę reprezentowały Julia Lentka z klasy VIIb oraz Weronika Walotka z klasy IV c. III miejsce w konkursie zajęła Julia Lentka, Weronika Walotka zajęła miejsce V, tracąc tylko 3 punkty do podium.

Średniowieczna kara hańby, barokowe wnętrza i czeskie knedle

Średniowiecznej kary hańby, barokowych wnętrz i czeskich knedli zakosztowała czternastoosobowa grupa uczniów klas siódmych, szóstych i piątych ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Sycowie uczestnicząc w sobotę w pierwszej z piętnastu wycieczek               do Wrocławia w ramach projektu finansowanego ze środków Fundacji PZU pt. „ Energia Miasta”. Wycieczka ta rozpoczęła się w Muzeum Sztuki Mieszczańskiej w Ratuszu od warsztatów na temat kary hańby w średniowieczu.

Czytaj więcej...

BEZPŁATNE WARSZTATY DLA RODZICÓW

NARODOWY DZIEŃ PAMIĘCI ŻOŁNIERZY WYKLĘTYCH

Mistrzostwa Powiatu w minisiatkówce w kategorii "trójki" chłopców

Brązowi medaliści Mistrzostw powiatu w minisiatkówce w kategorii „trójki” chłopców: Jakub Bednarek, Bartłomiej Noczyński, Michał Janiszyn, Arkadiusz Nędza, Paweł Urbański, Bartosz Grzegorek

 

 

Jesteś tutaj: Home