Font Size

SCREEN

Profile

Menu Style

Cpanel

Dzień Życzliwości

21 listopada obchodzimy w naszej szkole Dzień Życzliwości. Jest to jedno z tych nietypowych świąt, które wywołuje w nas pozytywne emocje. Jest okazją, by podnieść naszą życzliwość   i uprzejmość na wyższy poziom. Warto walczyć o to, by relacje między nami były nie tylko poprawne, ale także nacechowane tolerancją i wzajemną sympatią.                                                                  Pamiętajcie życzliwi żyją dłużej.

Czytaj więcej...

WYCIECZKA NA WYSTAWĘ BUDOWLI Z KLOCKÓW LEGO

Klasy 3b i 3d były na wystawie budowli z klocków Lego we Wrocławiu. Uczniowie podziwiali wspaniałe budowle z klocków np. 11 metrowy samolot Air Force One, interaktywną mapę Europy z granicami państw, stolicami i flagami a także makiety z jeżdżącymi pociągami czy makietę przedstawiającą dworek w Soplicowie. Wycieczka dostarczyła dzieciom wiele pozytywnych emocji.

Czytaj więcej...

KONKURS „ JESIENNY BUKIET ”


Poznaliśmy już wyniki konkursu „ Jesienny bukiet ”. Wzięło w nim udział  łącznie 25 uczniów naszej szkoły. Uczestnicy mieli za zadanie przygotowanie jesiennego bukietu w dowolnie wybranej przez siebie formie. Przepiękne, oryginalne jesienne bukiety można było podziwiać dzięki przygotowanej wystawie wszystkich prac konkursowych. Serdecznie dziękujemy wszystkim uczestnikom za udział! Konkurs przygotowały: Danuta Przeorek i Karolina Borowczyk – Henczel.

KOLEJNE SPOTKANIE Z CYKLU „ INDEKS MAŁEGO MUZEALNIKA”

31 października klasa III c, udała się nakolejne spotkanie          z cyklu „ INDEKS MAŁEGO MUZEALNIKA”. Prelekcja oraz warsztaty odbyły się w Muzeum Regionalnym w naszym mieście. Uczniowie obejrzeli także prezentację multimedialną, której tematem były wymierające zawody. Klasie została zaprezentowana  również wystawa poświęcona Kościołowi pod wezwaniem św. Piotra i Pawła w Sycowie. Serdecznie dziękujemy sympatycznej Pani Agnieszce Kuświk – Jasień        za pouczające zajęcia w miłej atmosferze  oraz udostępnienie zdjęć.

Czytaj więcej...

MOTYLKI w naszej szkole poznają szachy

9 listopada 2017 r. pięciolatki z Publicznego Przedszkola nr 3 spotkały się z p. Beatką Noculak, która zapoznała dzieci z grą „Szachy”. Na początku „Motylki” wysłuchały historii o krainie „Szachogrodu” i jej mieszkańcach, potem na tej podstawie uczyły się rozpoznawać poszczególne figury oraz ich ustawienie na szachownicy. Po wysłuchaniu opowiadania pani Beatki dzieci zostały podzielone na zespoły i trenowały prawidłowe ustawianie bierków według wyznaczonych zasad. Szachy uczą logicznego i abstrakcyjnego myślenia, pobudzają rozwój inteligencji i zdolności twórczych, a także wykształcają proces podejmowania decyzji.  Mali szachiści, inaczej niż ich rówieśnicy, potrafią radzić sobie z niepowodzeniami – starają się ponownie rozwiązywać określony problem i czynią to aż do skutku. Przede wszystkim jednak szachy to świetna gra bez względu na wiek.

Czytaj więcej...

Projekt edukacyjny Poznajemy legendy i podania

Uczniowie klasy VI a i klasy T spotkali się na wspólnych zajęciach integracyjnych w ramach projektu "Razem kroczymy jedną drogą". Na zajęciach dzieci poznały legendę o bazyliszku, a następnie wykonywały różne zadania związane z wysłuchaną legendą. Na koniec pracując w parach, w pracy plastycznej, przedstawiały swoje wyobrażenie o legendzie.

Czytaj więcej...

Jesienne spotkanie Szkolnych Klubów Europejskich w Działoszy

Dnia 15 listopada 2017r. uczniowie zrzeszeni w Międzyszkolnym Centrum Współpracy Szkolnych Klubów Europejskich brali udział w jesiennym spotkaniu w Działoszy. Na spotkanie przybyły kluby z Sycowa ,Twardogóry, Drołtowic. Uczniowie wspólnie uczyli się śpiewać piosenki po angielsku, rozwiązywali łamigłówki oraz przygotowali prace plastyczne związane z Dniem Życzliwości.

Czytaj więcej...

Jesteś tutaj: Home