Font Size

SCREEN

Profile

Menu Style

Cpanel

Gminny Przegląd Dziecięcych Zespołów Tanecznych

Jak co roku, uczennice z naszej szkoły uczęszczające na koła taneczne, wzięły udział w Dziecięcych Prezentacjach Tanecznych, promujących akcję „Bezpieczne wakacje". W swoim programie zaprezentowały z powodzeniem swoje umiejętności taneczne szlifowane przez cały rok szkolny. Dziękuję rodzicom, którzy poświęcili swój czas, aby uczestniczyć z dzieckiem w tym przedsięwzięciu i na których zawsze można liczyć.

Czytaj więcej...

XV REGIONALNY KONKURS PRZYRODNICZO – PLASTYCZNY pt. „W wiejskiej zagrodzie”

XV REGIONALNY KONKURS PRZYRODNICZO – PLASTYCZNY pt. „W wiejskiej zagrodzie”, organizowany przez SP w Stradomi Wierzchniej, został rozstrzygnięty. Ku naszej uciesze, aż 45 osób zostało laureatami tego konkursu. 6 czerwca wszyscy laureaci wraz z opiekunem p. Bożeną Malinowską  zostali zaproszeni  przez organizatorów na uroczystość podsumowującą konkurs, gdzie odebrali swoje dyplomy             i nagrody. Tam, mieli okazję do tego, by obejrzeć  piękną część artystyczną przygotowaną przez uczniów tamtejszej szkoły i wiejskie zwierzęta w małej zagrodzie na terenie szkoły.

Czytaj więcej...

Wycieczka do skansenu – Muzeum Wsi Opolskiej

Dnia 5 czerwca klasa II a i III c udały się na wycieczkę                 do skansenu – Muzeum Wsi Opolskiej w Bierkowicach. Idąc wyznaczonymi ścieżkami, pośród drzew i łąk, dzieci miały możliwość wejścia do pomieszczeń drewnianych chat, które pięknie prezentowały się zewnątrz, jak też w środku. Na własne oczy zobaczyli jak żyli i czym zajmowali się ludzie sto i więcej lat temu. Po lekcji muzealnej uczniowie zdobyli nagrody za zagadki i krzyżówki, które okazały się doskonałym testem umiejętności słuchania przewodnika.

Czytaj więcej...

Wycieczka klasy IV c i IV d

Dnia 30.05.2018 r. uczniowie klasy IV c i IV d pojechali na wycieczkę do Kowar i Karpacza. Pierwszą atrakcją było zwiedzanie kowarskiej kopalni uranu „Podgórze” z latarkami. Czwartoklasiści wsłuchiwali się w ciekawostki opowiadane przez przewodnika, a także podziwiali wystawę szkła uranowego, tajne mapy, stare wiertarki, maski, replikę bomby atomowej i wiele innych narzędzi. W Muzeum Zabawek w Karpaczu uczestnicy wycieczki oglądali kolekcję lalek i zabawek z całego świata. Oprócz eksponatów współczesnych, uczniowie mogli zobaczyć, czym kiedyś bawiły się dzieci. Kolejnym odwiedzonym miejscem było miasteczko Western City, w którym również nie brakowało atrakcji. Uczestnicy wycieczki obejrzeli inscenizację napadu na bank w westernowym klimacie i sprawdzali swoje umiejętności w wielu konkurencjach zręcznościowych: wspinanie się na pal męczarni, rzut do celu włócznią i podkową, strzelanie z łuku. W miasteczku można było nabyć dolara z własną podobizną, skorzystać z przejażdżki wozem traperskim i pospacerować konno. Wycieczka dostarczyła wszystkim wielu niezapomnianych wrażeń.

Czytaj więcej...

Wycieczka klasy II B i II C

W dniu 29 maja klasa II c i II b miały okazję uczestniczyć               w wycieczce do ogrodu zoologicznego we Wrocławiu. Główną atrakcją wycieczki było zwiedzane przez nas Afrykanrium.            Z zainteresowaniem obserwowaliśmy i podglądaliśmy zarówno ekosystem rafy koralowej, hipopotamy nilowe, akwaria z endemicznymi rybami z jezior Wielkich Rowów Afrykańskich. Ogromnych wrażeń dostarczyło nam przejście przez 18 metrowy przezroczysty tunel z akrylu, który umożliwiał nam podziwianie żółwia zielonego, rekinów, płaszczek, a także innych gatunków ryb. Na koniec udaliśmy się do pawilonu podziwiać leniwce oraz zwiedziliśmy terrarium i motylarnię. Kilka godzin spędzonych w ogrodzie minęło bardzo szybko. Na pamiątkę zrobiliśmy mnóstwo pięknych zdjęć.

Czytaj więcej...

Spektakl "Czas Bironów" na stacji w Bukownicy

Wspomnienie o Gałczyńskim

Spotkaliśmy się w szkolnej bibliotece promującej czytelnictwo, ponieważ właśnie w roku 2018 przypada 65. rocznica śmierci Konstantego Ildefonsa Gałczyńskiego. Z tej okazji w naszej szkole zrodziła się inicjatywa , aby uczcić pamięć tego znanego polskiego poety, poprzez przybliżenie uczniom jego najbardziej znanych utworów. 25 maja 2018r.  uczennice z Koła teatralnego pod opieką p. Agnieszki Maj zaprezentowały swoim rówieśnikom takie wiersze jak: „Sen psa”, „Gdybym miał jedenaście kapeluszy”, „Kronika Olsztyńska”, „Prośba o wyspy szczęśliwe”, „Wizyta” oraz „Żarłoczna Ewa” z „Teatrzyku Zielona Gęś”. Dziękujemy publiczności za gorące oklaski, a pani Jolancie Zatylnej za tematyczną dekorację.

Czytaj więcej...

Jesteś tutaj: Home