Font Size

SCREEN

Profile

Menu Style

Cpanel

Obchody Święto Niepodległości w klasach I-III

Święto Niepodległości to szczególny czas dla wszystkich Polaków. 8 listopada uczniowie klas I-III wraz z nauczycielami kultywując tradycje patriotyczne oddali cześć tym, dzięki którym odrodziła się niepodległa Polska. Uczniowie zabierając ze sobą biało- czerwone flagi wyruszyli w przemarsz ulicami miasta. Dzięki temu wszyscy przypomnieliśmy sobie jak wielką wartością jest niepodległość naszego kraju, a także skierowaliśmy nasze myśli ku 100 - rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Ponadto uczniowie wraz ze społecznością przedszkolną wspólnie zatańczyli poloneza w parku miejskim co zwieńczyło dzień tego jakże ważnego dla nas Polaków święta.

Czytaj więcej...

List Minister Edukacji Narodowej oraz Głównego Inspektora Sanitarnego

 

 List Minister Edukacji Narodowej oraz Głównego Inspektora Sanitarnego
| Pobierz |

 

WARSZTATY DECOUPAGE

Dnia 24.10.2018 r. w świetlicy odbyły się kreatywne warsztaty decoupage zorganizowane przez p. Joannę Kułak i p. Beatę Noculak. Uczestnicy ozdabiali szklane słoiczki i drewniane pudełka tworząc jedyne w swoim rodzaju, zachwycające szkatułki na drobiazgi. Podczas zajęć uczestnicy poznali technikę zdobniczą decoupage i dowiedzieli się, jak w prosty, ale bardzo efektowny sposób można ozdabiać różne przedmioty. Warsztaty były świetną okazję do twórczego spędzenia wolnego czasu.

Czytaj więcej...

„Niepodległa – Ojczyzna w poezji”

Uczennice z klas 4-8 reprezentowały naszą szkołę w Gminnym Konkursie Recytatorskim „Niepodległa – Ojczyzna  w poezji”, który odbył się w Państwowej Szkole Muzycznej I Stopnia w Sycowie. Wszystkie uczestniczki pięknie wyrecytowały wiersze traktujące o patriotyzmie, miłości do Ojczyzny lub tęsknocie za nią. Laureatką konkursu została Wiktoria z klasy 8, zdobywając trzecie miejsce. Natomiast wyróżnienie otrzymała Zofia z klasy 7.  

Czytaj więcej...

„Mirabelka – kiełkująca historia”

W ramach obchodów stulecia odzyskania niepodległości klasa VII A  odwiedziła wraz z wychowawczynią Bibliotekę Publiczną w Sycowie, biorąc udział w warsztatach „Mirabelka – kiełkująca historia”, nawiązując do książki Cezarego Harasimowicza pt. „Mirabelka”. Uczniom została przybliżona tematyka drugiej wojny światowej i życia w getcie. Dziękujemy za zaproszenie Paniom z Biblioteki Publicznej.

Czytaj więcej...

W klimacie epoki romantyzmu

Niezwykłych doznań atmosfery epoki romantyzmu doświadczyli nasi uczniowie biorący udział w zajęciach w Muzeum Pana Tadeusza we Wrocławiu w ramach projektu: „Energia Miasta”.  W przepięknych, odrestaurowanych wnętrzach kamienicy można było podziwiać salon romantyczny, słuchać muzyki z różnych epok, poznać życiorys Adama Mickiewicza, studiować księgi z XVIII i XIX wieku, a także zobaczyć rękopis „Pana Tadeusza”. Kolejnymi atrakcjami w tym dniu był koncert pt.: „W 80 uderzeń dookoła świata” w Narodowym Forum Muzyki, a także zajęcia w Muzeum Farmacji. Siły i energii dodał nam obiad w restauracji gruzińskiej „Chinkalnia”, w szczególności pierogi Chinkali.

Czytaj więcej...

Wycieczka z motywem słonia w tle

Kolejna wycieczka naszych uczniów do Wrocławia w ramach projektu: „Energia Miasta” była związana z udziałem w zajęciach i zwiedzaniem ZOO oraz Afrykarium.  Zobaczyliśmy  wiele zwierząt m.in. słonie, żyrafy, lwy, rekiny. Uczestniczyliśmy w zajęciach na temat małp, w czasie których szukaliśmy odpowiedzi na pytania: Czy człowiek pochodzi od małpy? Co łączy nas z innymi gatunkami naczelnych? Co zagraża naszym krewnym? Czy posiadanie małpy w domu to dobry pomysł?

Czytaj więcej...

Jesteś tutaj: Home