Font Size

SCREEN

Profile

Menu Style

Cpanel

Lekcja patriotyzmu

 

08.11.2012r. w Niepublicznym Przedszkolu Zgromadzenia Sióstr Urszulanek SJK im. Aniołów Stróżów w Sycowie odbyło się spotkanie celem którego było poznanie przez przedszkolaków historii drogi do wolności państwa polskiego. W czasie zajęć dzieci poznały historię polskich zaborów oraz przybliżona została im postać Marszałka Józefa Piłsudskiego. Przy tej okazji utrwalona została znajomość symboli narodowych: godła, flagi, hymnu państwowego.                         Na zakończenie przedszkolaki otrzymały kotyliony i odśpiewały pieśni patriotyczne. Lekcje przeprowadziła p.Izabela Noczyńska- Drozd.

 

Czytaj więcej...

Jesienne spotkanie Szkolnych Klubów Europejskich

 

Dnia 6 listopada 2012r. uczniowie zrzeszeni w Międzyszkolnym Centrum Współpracy Szkolnych Klubów Europejskich Pogranicza Śląska i Wielkopolski brali udział w Jesiennym spotkaniu w Działoszy. Na spotkanie przybyło siedem klubów z Sycowa ,Twardogóry, Drołtowic, Działoszy    i Mąkoszyc. Uczniowie wspólnie uczyli się tańczyć, robić ozdoby jesienne oraz sprawdzali swoją wiedzę o Unii Europejskie.                                                                                                                                                                                          

Czytaj więcej...

2012 rokiem Bolesława Prusa

 

W związku z ogłoszeniemroku 2012 przez UNESCO Rokiem Bolesława Prusa uczniowie klas V-VI pod kierunkiem pani Anny Piśko opracowali i realizowali projekt „Wspólne odkrywanie świata”. Wjego ramach poznawali życie                i twórczość Bolesława Prusa, a zebrane informacjewykorzystali przy opracowaniu krzyżóweki kolaży poświęconych temu wybitnemu pisarzowi. Czytając fragmenty „Faraona”, ”Anielki” i „Antka „ starali się wyobrazić czasy i zdarzenia przedstawiane przez pisarza i utrwalić to w formie ilustracji do książki.Dzięki tym działaniom Bolesław Prus stał się bardziej znany, a epoka przez niego opisywana bliższa.

 

Czytaj więcej...

Wystawa „Zachować pamięć – Katyń 1940”

 

„Miedzy nami kobietkami ”

 

Dnia 15.10.2012 w szkole odbyły się zajęcia dla dziewcząt z klas VI w ramach pakietu dydaktycznego „ Miedzy nami kobietkami ”. Spotkanie miało na celu przekazanie dziewczętom informacji o zmianach fizycznych i psychicznych zachodzących w okresie dojrzewania, wyposażenie ich w podstawową wiedzę dotyczącą budowy i funkcjonowania układu rozrodczego kobiety. Uczennice przyswoiły sobie informacje o znaczeniu higieny osobistej w aspekcie zdrowotnym oraz prawidłowa terminologię, dotyczącą części ciała, dorastania i rozwoju. Zajęcia dla dziewcząt przeprowadziła pani Katarzyna Odrowska, prelegentka Działu Profilaktyki i Edukacji Procter&Gamble, posiadająca wykształcenie medyczneoraz wiedzę z zakresu prowadzenia edukacji pro-zdrowotnej wśród młodzieży.

 

Czytaj więcej...

Lekcja angielskiego w klasach 1a i 1b

YouTube - Film wideo

Projekt ,,Krokus"

 

W tym roku nasza szkoła uczestniczy w międzynarodowym projekcie "Krokus".Biorą w nim udział uczniowie szkół z całego świata. W ramach projektu Irlandzkie Towarzystwo Edukacji o Holocauście przekazuje szkołom cebulki żółtych krokusów. Kwiaty sadzone są jesienią, dla upamiętnienia półtora miliona żydowskich dzieci i tysięcy dzieci innych narodowości, które straciły życie w wyniku holocaustu i II wojny światowej. Cebulki krokusów sadzi się jesienią, w okresie od połowy września do połowy listopada. Okres wegetacji rozpoczyna się w innym czasie w różnych częściach świata. Czas w którym krokusy rozkwitają nie jest aż tak istotny dla projektu. Najważniejsze że poprzez sadzenie kwiatów uczczona zostaje pamięć dzieci które zginęły w wyniku holokaustu - oraz że rozkwitające kwiaty przypominają nam o tej historii.

 

Czytaj więcej...

Jesteś tutaj: Home