Font Size

SCREEN

Profile

Menu Style

Cpanel

Lekcja języka angielskiego dla przedszkolaków

Pod koniec stycznia naszą szkołę odwiedziły dzieci 5-6 letnie      z Publicznego Przedszkola nr 2 z Grupą Żłobkową im. Czesława Janczarskiego  i Publicznego Przedszkola nr 3 im. Małego Księcia w  ramach współpracy  SP1 z sycowskimi przedszkolami. Dzieci uczestniczyły w zajęciach języka angielskiego prowadzonych przez p. Annę Arkuszewską.

Szkolna kronika filmowa przedstawia goszczące w szkole przedszkolaki podczas zajęć języka angielskiego

                                     http://youtu.be/PsTAYZvt6jM

Czytaj więcej...

Żywa lekcja historii "Rzym i Galia w starożytności"

Z inicjatywy p. Izabeli Noczyńskiej – Drozd 07 lutego 2014r. uczniowie z klas IV-VI mogli wziąć udział w żywej lekcji historii „Rzym i Galia w starożytności", która była połączeniem spektaklu i zabaw z udziałem uczniów. W bardzo przystępny sposób aktorzy przybliżyli uczniom najważniejsze wydarzenia dotyczące  dziejów Rzymian i Galów.

Czytaj więcej...

Działalność Samorządu Uczniowskiego

Jak co roku działalność Samorządu Uczniowskiego przebiegała na trzech płaszczyznach:


1.Reprezentacyjna

-uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2013/2014 z udziałem nowo wybranego pocztu sztandarowego,

-zorganizowanie i przeprowadzenie demokratycznych wyborów do SU oraz tygodnia przedwyborczego,

-udział w apelu z okazji Święta Edukacji Narodowej, 

-udział pocztu sztandarowego w uroczystościach patriotycznych – 11 listopada

-udział w projekcie „Szkoła Współpracy…”

Czytaj więcej...

Rok Kolberga w klasie VIb

Rok 2014 został ogłoszony przez Sejm RP Rokiem Oskara Kolberga-pioniera badań polskiego folkloru w związku z przypadającą w lutym 200. rocznicą jego urodzin. Uczniowie klasy VI b włączając się                 w obchody, przygotowali wraz z wychowawczynią-    p. A.Piśko życzenia noworoczne po góralsku, które zaprezentowali swoim kolegom i koleżankom            z innych klas, pracownikom szkoły i rodzicom              w trakcie zebrania semestralnego.

Czytaj więcej...

„ RUCH i ZDROWIE”

„ RUCH i ZDROWIE” – to kolejne przedsięwzięcie realizowane przez klasę V a i klasę T w ramach projektu „Razem kroczymy jedną drogą”.

Czytaj więcej...

Wizyta studentów z Turcji, Indonezji, Pakistanu i Brazylii

W zeszłym tygodniu w naszej szkole mieliśmy szczególnych gości: pochodzącą z Turcji Gunes, studentkę inżynierii przemysłu; Malika mieszkańca Pakistanu, który właśnie ukończył studia filmowe; Nadirę z Dżakarty stolicy Indonezji, studentkę prawa oraz Rodolfo, Brazylijczyka studenta medycyny. Przybyli oni do nas w ramach projektu ”Enjoy my origin” czyli „Ciesz się moim pochodzeniem”. Odbyły się specjalne lekcje i spotkania w języku angielskim, podczas których mieliśmy możliwość weryfikacji znajomości tego języka.

Otwarcie pracowni z Lego® Education

Od 1 marca w naszej szkole będzie otwarta pracownia z Lego® EducationUczniowie będą mogli uczestniczyć w zajęciach z robotyki. Będzie          to doskonała okazja do rozwinięcia kompetencji informatycznych i technicznych młodych konstruktorów.To również szansa na kształcenie twórczego myślenia        oraz wyobraźni przestrzennej, które pozwalają lepiej zrozumieć świat przedmiotów ścisłych. ZAPISY NA ZAJĘCIA U WYCHOWAWCÓW do 12.02.2013 !!!!!  UWAGA ! ZBIÓRKA KLOCKÓW LEGO®  Uczniów, którzy chcieliby podzielić się swoimi klockami i w ten sposób wzbogacić naszą szkolna pracownię LEGO® , prosimy           o przynoszenie ich do sekretariatu. DZIĘKUJEMY 

Jesteś tutaj: Home