MOTYLKI w naszej szkole poznają szachy

9 listopada 2017 r. pięciolatki z Publicznego Przedszkola nr 3 spotkały się z p. Beatką Noculak, która zapoznała dzieci z grą „Szachy”. Na początku „Motylki” wysłuchały historii o krainie „Szachogrodu” i jej mieszkańcach, potem na tej podstawie uczyły się rozpoznawać poszczególne figury oraz ich ustawienie na szachownicy. Po wysłuchaniu opowiadania pani Beatki dzieci zostały podzielone na zespoły i trenowały prawidłowe ustawianie bierków według wyznaczonych zasad. Szachy uczą logicznego i abstrakcyjnego myślenia, pobudzają rozwój inteligencji i zdolności twórczych, a także wykształcają proces podejmowania decyzji.  Mali szachiści, inaczej niż ich rówieśnicy, potrafią radzić sobie z niepowodzeniami – starają się ponownie rozwiązywać określony problem i czynią to aż do skutku. Przede wszystkim jednak szachy to świetna gra bez względu na wiek.

Jesteś tutaj: Home MOTYLKI w naszej szkole poznają szachy