SKŁAD SAMORZĄDU SZKOLNEGO – ROK SZKOLNY 2019/2020

Wiktoria Litwa

Maria Cześniak

Maja Bugała

Ogólnopolska Akcja Bookcrossing - „Uwolnij książkę”

Serdecznie zapraszamy dzieci wraz z rodzicami do Ogólnopolskiej Akcji Bookcrossing- „Uwolnij książkę”. Bookcrossing powstał by uwalniać książki, a tym samym dawać innym radość czytania. Uwalnianie książek (krążenie książek) – to idea nieodpłatnego przekazywania książek innym osobom, polegająca na pozostawianiu ich w miejscach publicznych, jak również w miejscach specjalnie oznaczonych. W myśl tej idei nasza szkolna biblioteka przy współpracy z Samorządem Uczniowskim  zaprasza wszystkie dzieci wraz z rodzicami włączenia się do akcji. W związku z tym przynieść do biblioteki książki  z własnego zbioru, które będziemy chcieli „uwolnić”. Książki zostaną wystawione na przygotowanym do tego regale, umieszczonym w bibliotece. Taką książkę będzie można zabrać ze sobą do domu, przeczytać, przynieść z powrotem i zabrać kolejną. Celem tej inicjatywy jest popularyzowanie czytania. To również przekonanie innych ,że dzielenie się jest lepsze od posiadania!

Akcja „Kolorowe kredki – zbieramy i pomagamy!”

Nasza Szkoła włączyła się w akcję „Kolorowe Kredki”, której celem jest niesienie pomocy dzieciom przebywającym w szpitalach oraz zbiórka pieniędzy z przetworzonych kredek na różne cele charytatywne.W Sali 206 znajduje się pudełko na kredki (świecowe i ołówkowe) niekompletne i częściowo zużyte. W listopadzie Samorząd Uczniowski kredki spakuje i wyśle do Organizatora zbiórki. Część zebranych kredek zostanie przetworzona na nowe i w piórnikach uszytych przez wolontariuszy przekazane zostaną na oddziały szpitalne dla dzieci. Pozostałe kredki zostaną zamienione w piękną biżuterię które zostaną wystawione na licytację lub sprzedawane na kiermaszach, a pozyskane pieniądze wesprą akcje charytatywne. Zachęcamy uczniów do wzięcia udziału w akcji!  Pamiętajmy – dobro powraca !

Akcja trwa do 4 listopada

Szkolny  Uczniowski

Więcej informacji można znaleźć na profilu fb „Kolorowe kredki - zbieramy kredki i pomagamy wyjątkowym i niesamowitym”.

Praca Samorządu uczniowskiego polega na zorganizowaniu szeregu imprez szkolnych, promowaniu samorządu, zakłada uczestnictwo w akcjach charytatywnych oraz obchodach świąt państwowych i ważnych dla kraju rocznic:Głównym celem pracy Samorządu Uczniowskiego jest rozwijanie samorządności i aktywności uczniów poprzez prezentację indywidualności i talentów w określonej płaszczyźnie działania oraz integracja społeczności uczniowskiej.

Działalność SU przebiega na trzech płaszczyznach:

REPREZENTACJA- reprezentowanie szkoły przez uczniów w delegacjach i poczcie uczniów na uroczystościach szkolnych i w środowisku lokalnym:

• wyboru do SU i tydzień przedwyborczy, w którym na forum szkoły prezentowano plakaty prezentujące osoby i plany działań kandydatów do SU
  • Święto Edukacji Narodowej
  • Święto Niepodległości i uroczystości patriotyczne na rynku sycowskim
  • Rocznica uchwalenia Konstytucji 3 Maja
  • Koncert charytatywny na rzecz ba rzecz pomocy rodakom ze wschodu
  • Uroczyste rozpoczęcie i zakończenie roku szkolnego

CHARYTATYWNA- udział uczniów w akcjach charytatywnych:

• paczki świąteczne dla dzieci z Ukrainy i Białorusi
  • akcja góra grosza – zbiórka pieniędzy na rzecz dzieci wychowujących się w domach dziecka
  • zbiórka odzieży zimowej
  • pomoc dla potrzebujących ( zbiórka pieniędzy dla Otylki z Mąkoszyc na operację serca )
  • zajęcia dydaktyczne – sportowe dla uczniów o różnych możliwościach

KULTURALNO – ROZRYWKOWA – zorganizowanie szkolnych imprez kulturalno – rozrywkowych oraz zabaw tanecznych

• spotkania z ciekawymi ludźmi
  • dyskoteka z okazji dnia chłopca oraz zabawne konkurencje w konkursie na najsympatyczniejszego chłopca naszej szkoły
  • zabawa andrzejkowa i konkurs „ Mini playback show ‘’
  • festyn zimowy na rynku sycowskim „ Zlot Mikołajów ‘’
  • zabawa karnawałowa i poczta Walentynkowa
  • szkole walentynki czyli o miłości z humorem w wierszu , piosence i scenkach kabaretowych
  • powitanie wiosny i festiwal piosenki szkolnej
  • szkolna Majówka czyli ostatnia zabawa klas IV- VI

Podczas pracy w Samorządzie Uczniowskim uczniowie mają okazję do podejmowania decyzji .

Działalność SU przebiega na trzech płaszczyznach:

• prezentujące osoby i plany działań kandydatów do SU
  • Święto Edukacji Narodowej
  • Święto Niepodległości i uroczystości patriotyczne na rynku sycowskim
  • Rocznica uchwalenia Konstytucji 3 Maja
  • Koncert charytatywny na rzecz ba rzecz pomocy rodakom ze wschodu
  • Uroczyste rozpoczęcie i zakończenie roku szkolnego

CHARYTATYWNA- udział uczniów w akcjach charytatywnych:

• paczki świąteczne dla dzieci z Ukrainy i Białorusi
  • zbiórka odzieży zimowej