Font Size

SCREEN

Profile

Menu Style

Cpanel

 

REGULAMIN ŚWIETLICY SZKOLNEJ

                          W SZKOLE PODSTAWOWEJ NR 1 W SYCOWIE

 

  • Świetlica szkolna jest czynna w godzinach 6.45 – 8.00 oraz 11.30 – 16.00.
  • Rodzice / opiekunowie zobowiązani są do punktualnego odbierania dzieci ze świetlicy. W godzinach 13.30- 16.00 w świetlicy przebywają tylko dzieci obojga pracujących rodziców.
  • Zasady opuszczania świetlicy przez wychowanka określają rodzice w karcie zgłoszeń. W razie zmiany decyzji rodzic zobowiązany jest do pisemnego powiadomienia nauczyciela świetlicy.
  • Nauczyciele – wychowawcy świetlicy ponoszą odpowiedzialność za bezpieczeństwo dziecka od momentu jego wejścia do pomieszczenia świetlicy do momentu odebrania go przez osoby do tego uprawnione
  • Dziecko przebywające w świetlicy zobowiązane jest do przestrzegania określonych zasad dotyczących bezpieczeństwa, kulturalnego zachowywania się oraz szanowania sprzętu stanowiącego wyposażenie świetlicy.
  • Wychowankowie zobowiązani są do zgłaszania wychowawcy świetlicy każdego wyjścia poza teren świetlicy (biblioteka, stołówka, toaleta, wszelkie zajęcia dodatkowe).
  • Nauczyciele świetlicy współpracują z rodzicami, wychowawcami klas i pedagogiem szkolnym w celu rozwiązywania ewentualnych napotkanych trudności wychowawczych.
  • W razie jakichkolwiek wątpliwości informacji udzielają nauczyciele świetlicy.
Rok szkolny 2020/2021

Zimowe szaleństwo na świetlicy 
  

Światło i cień 

 

 


Kolorowe fryzury 


Kolorowy świat liści 

       Rok szkolny 2019/2020


      WSPÓLNE KOLĘDOWANIE 

Czas świąt to czas śpiewania kolęd i pastorałek na cześć małego dzieciątka Jezus, dlatego też w środę i w czwartek w naszej szkole odbyło się między klasowe kolędowanie! O wspaniały nastrój zadbały p. Joanna Kułak oraz p. Alicja Kułak, które przygotowały świetlicę na tę okazję. Całość natomiast poprowadził ks. Grzegorz, który akompaniował dzieciom na akordeonie. Również niektóre z dzieci miały okazję sie wykazać prezentując kolędy na skrzypcach, gitarze oraz flecie. Bardzo się cieszymy, że piękne zwyczaje i tradycje są kultywowane w naszej szkole.


OZDOBY CHOINKOWE

A oto efekty mikołajkowych warsztatów string art w świetlicy szkolnej. Tak przygotowane rękodzieła zostaną podarowane podopiecznym Oddziału  Medycyny Paliatywnej w Sycowie.


  DZIEŃ ŻYCZLIWOŚCI KTO MNIE TAK NARYSOWAŁ ? 


TURNIEJ W WARCABY

 

W minionym tygodniu uczniowie kl. III zmagali się w potyczkach świetlicowego turnieju warcab. Do konkursu przystąpiło 16 zawodników, spośród których wyłoniono trójkę najlepszych: I miejsce- Jakub Zbroszczyk, II miejsce- Weronika Stężała, III miejsce- Tymoteusz Lekan. Uczestnicy mieli okazję sprawdzić swoje umiejętności w grze, ponadto poczuć się jak sędziowie, gdyż pilnowali zasad i reguł turnieju podczas rozgrywek współzawodników.


KLOCKOMANIA

Uczniowie klasy III wzięli udział w świetlicowym konkursie „Klockomania”. Zadaniem  uczestników było stworzenie dowolnej budowli z wylosowanych wcześniej klocków LEGO. Dzieci musiały wykazać się umiejętnościami konstrukcyjnymi, ale i rozbudzić swoją wyobraźnię, ponieważ wygrywała ta praca, która zachwycała i kolorystyka, i kształtem. Najbardziej kreatywnymi „klockomaniakami” zostali Krystian Talaga, Lena Fiołka oraz Hubert Anders. 


Rok szkolny 2018/2019


 

    WARSZTATY TEATRALNE Z PANIĄ MARIĄ PIGULSKĄ

 WARSZTATY SCRAPBOOKING'U 

W czwartek na świetlicy odbyły się warsztaty scrapbooking’u zorganizowane przez p. Joannę i Alicję Kułak, podczas których dzieci, z pomocą doświadczonej p. Patrycji Trzęsickiej, wykonały wielkanocne explosionbox’y ze słodką niespodzianką w środku. Przygotowane pudełka w przyszłym tygodniu zostaną przekazane podopiecznym Oddziału Medycyny Paliatywnej w Sycowie. W akcję zaangażowała się również s. Róża Biała

 MOTYLKI W ŚWIETLICY 


 PIECZEMY GOFRY DZIEŃ KOTA 


 Mikołajkowe warsztaty plastyczne 


 

Za nami kolejne  świetlicowe warsztaty plastyczne, które odbyły się 4 grudnia. Dzięki uprzejmości pana Jarosława Karbowskiego i dostarczenie przez niego odpowiedniego drewna, uczestnicy  wykonali  postać  św. Mikołaja. Ta piękna dekoracja  nadała  naszej świetlicy świątecznego nastroju, a dzieciom sprawiła  wiele radości, ponieważ był to dla nich upominek. Warsztaty prowadziły panie: Angelika Marczyk, Joanna i Alicja Kułak.Dzień życzliwości 

 


 

Pasowanie na Świetlika 

Zgodnie z wieloletnią tradycją 16 listopada w naszej świetlicy szkolnej, odbyło się Pasowanie na Świetlika uczniów klas pierwszych. W uroczystości wzięli udział nasi serdeczni goście -  Grupa Motylki z Przedszkola nr 3 im. Małego Księcia. Po wspólnym odśpiewaniu  świetlikowego hymnu dzieci  wykonały różne zadania, a punktem kulminacyjnym uroczystości było złożenie  przyrzeczenia w obecności Pani wicedyrektor Krystyny Turskiej.

  

 Rok szkolny 2017/2018


Mikołaj w świetlicy


 

Andrzejki


 

WARSZTATY PLASTYCZNE „SZCZĘŚLIWE  AVATARY”

W naszej  świetlicy szkolnej w ubiegłym tygodniu, odbyły się warsztaty plastyczne dla dzieci i rodziców, które poprowadziła pani Joanna Kułak oraz pani Angelika Marczyk. Mieliśmy okazję w kreatywny sposób spędzić czas, wykonując między innymi: barwną planetę Avatarów, ciecz nienewtonowską, ciastolinę, figurki z gipsowych bandaży oraz akwarium. Spotkanie przebiegło w fantastycznej atmosferze pełnej wrzawy i  radości. Był to naprawdę mile spędzony czas, podczas którego wspólnie pracowaliśmy, jednocześnie przy tym świetnie się bawiliśmy.

 

 Rok szkolny 2015/2016 


                                 

Rok szkolny 2016/2017


 

 

ŚWIETLICA SZKOLNA BIERZE UDZIAŁ W PROGRAMIE MEGAMISJA

http://sp1sycow.pl/index.php/797-swietlica-szkolna-bierze-udzial-w-programie-megamisja1
                    Spotkanie z policjantem w świetlicy szkolnej

W dniu 26 października 2016r. do naszej  świetlicy przybyła pani sierżant Anna Lewandowska- specjalista ds. nieletnich z Komendy Policji w Sycowie. Spotkanie przebiegało w bardzo miłej atmosferze i dotyczyło bezpieczeństwa na drogach, zasad ograniczonego zaufania w stosunku       do osób obcych oraz cyberprzemocy. Przypomniała również o korzyści noszenia ubrań i obuwia posiadającego elementy odblaskowe. Uczniowie klasy II b, d, e z zainteresowaniem wysłuchały      rad i wskazówek zaproszonego gościa.

 „Czytamy z niedźwiadkiem-Kubusiem Puchatkiem”  

W ramach naszej akcji promującej czytelnictwo wśród dzieci :„Czytamy z niedźwiadkiem - Kubusiem Puchatkiem”  w ciągu dwóch tygodni naszą świetlicę odwiedzali wspaniali goście. Poprzez czytanie  uczniom bajek,  wierszy, opowiadań o trzech świętych oraz  przypowieść biblijnej, zachęcali do  sięgania po książki. Serdecznie dziękujemy.

 

 

 


 

Spotkanie integracyjne z podopiecznymi Warsztatów Terapii Zajęciowej w Sycowie

5 października odbyło się spotkanie integracyjne z podopiecznymi Warsztatów Terapii Zajęciowej w Sycowie. Pani Magdalena Sobieraj opowiedziała nam, jak uczestnicy warsztatów przełamują bariery związane z  niepełnosprawnością, zdobywając nowe umiejętności. Z niecierpliwością czekamy na kolejne spotkanie, w czasie którym  nasi uczniowie wykonają nietuzinkową pracę plastyczną pod okiem  zaprzyjaźnionych kolegów i koleżanek.

 Wieczorek poetycki

8 listopada o godzinie 17.00 w świetlicy szkolnej uczniowie klas II, przygotowani przez Panią Joannę Kułak oraz Angelikę Kowalską, recytowali  wiersze  podczas „Wieczorku poetyckiego”. Tematem przewodnim były przygody zwierząt tych najmniejszych i największych. Wśród młodych artystów był uczeń klasy III,  który przedstawił własny utwór. Poezję przeplatano krótkimi utworami muzyki klasycznej, a dekoracja jesienna wykonana przez uczniów nadała  jesienną atmosferę. Na zakończenie głos zabrała wicedyrektor szkoły Pani Krystyna Turska,  gratulując młodym  artystom talentu, a wspaniała publiczność  nagrodziła gromkimi brawami.


 Żyj zdrowo i kolorowo  

 

18 listopada do naszej świetlicy przybył zaproszony gość – pani Małgorzata Pietras, która czuwa w naszej szkole nad zdrowiem uczniów. Już samo przekroczenie gabinetu i ciepłe słowa Pani Małgosi sprawiają, że wszelkie dolegliwości  w mig znikają. Uczniowie w tym dniu z uwagą słuchały o tym, jak należy o siebie dbać, ubierać się odpowiednio do pogody, właściwie odżywiać, zachować zasady higieny i zdrowego stylu życia. Podczas pogadanki, pani pielęgniarka uświadomiła dzieciom wiele bardzo ważnych spraw. Zwróciła uwagę m.in. jak ważny w życiu jest ruch, zdrowe odżywianie się oraz spożywanie owoców i warzyw. Dzieci same również dzieliły się swoją wiedzą i doświadczeniami.

Odwiedzamy Warsztaty Terapii Zajęciowej w Sycowie

 Dzień ŻyczliwościNoc w świetlicy z MegaMisją

 WYWIAD Z REDAKTOR GAZETY SYCOWSKIEJ – BEATĄ SAMULSKĄBAJKA – pt. PRZEMIANA MIKOŁAJKOWA


 Tydzień  mediów


 

Z Babcią i Dziadkiem na wesoło

 

 

 Wielki komiks o przygodach Julki, Kuby i Psotnika


 

Zabawa karnawałowaPieczemy gofry


Rok szkolny 2017/2018Jesteś tutaj: Home Świetlica szkolna